Şehit Ailelerinden Başkan Büyükerşen'e Ziyaret

Şehit Ailelerinden Başkan Büyükerşen'e Ziyaret

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Şehit Ailelerine Destek Olmayı Kendilerine Görev Edindiklerini Söyledi.

Şehit Ailelerinden Başkan Büyükerşen'e Ziyaret

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, şehit ailelerine destek olmayı kendilerine görev edindiklerini söyledi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı İmdat Özkan ve bir grup şehit ailesi, Başkan Büyükerşen'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, "Şehit ailelerine yardım etmeyi, destek olmayı görev edindik. Şehit aileleri bizlere emanettir. Kendilerini bizim ailemizin çok candan mensupları olarak görüyoruz. Derneğin ayakta durabilmesi için kendilerine bir otopark tasis ettik. Trafik polisleri, otoparka para ödememek için civarda buldukları yerlere araçlarını park eden sürücüleri otoparka girmeleri hususunda zorlarlarsa, derneğin geliri daha da artacaktır" dedi.

Başkan Büyükerşen, Çanakkale Zaferi'nın yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü öncesi şehitlikleri, uzun ömürlü olması sebebiyle menekşelerle süslediklerini sözlerine ekledi.

Şehit ailelerinin bir buket çiçek verdiği Büyükerşen'e, dernek başkanı Özkan da, şehit yakınlarına katkılarından dolayı Genelkurmay Başkanlığı'nın hazırladığı "Çanakkale Savaşı Anıtları ve Şehitlikleri" adlı kitabı hediye etti.

(OÖ)

16.03.2007 18:45 TSİ

Kaynak: İHA