Şam'da Başkan Esad'a Destek Yürüyüşü

Şam'da Başkan Esad'a Destek Yürüyüşü

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın 7 Yıl Daha Devlet Başkanı Olarak Kalıp Kalmayacağını Belirleyecek Referandumun Arifesinde Suriye'nin Tüm İllerinden Gelen Yüzbinlerce Kişi Şam'da Bir Yürüyüş Düzenledi.

Şam'da Başkan Esad'a Destek Yürüyüşü

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın 7 yıl daha devlet başkanı olarak kalıp kalmayacağını belirleyecek referandumun arifesinde Suriye'nin tüm illerinden gelen yüzbinlerce kişi Şam'da bir yürüyüş düzenledi.

Yürüyüşte Esad'ın fotoğrafları boy gösterirken, yürüyüşe katılanlar "Canımız kanımız Esad'a kurban olsun" sloganları attı. Bir vatandaş "Başkan Esad'ı kutluyorum. Tüm Suriye halkı kendisini destekliyor. Biz Başkan Esad'a olan bağlılığımızı vurgulamak için Suriye'nin çeşitli illerinden buraya geldik" dedi. Suriyeli bir bayan ise, "Başkan Esad'ı destekliyoruz. Dışarıdan olsun, içeriden olsun bizi bu desteğimizden hiç kimse alıkoyamaz" diye konuştu.

Öte yandan, başkent Şam'ın çeşitli bölgelerinde özel şirketler ve halk propaganda çadırları kurarken, Suriye'nin tüm illerinde Esad'a destek yürüyüşleri düzenlendi.

(GY-EA-EA-OK-D)