Sağlam: 'Liderlik Koltuğuna Oturmanın Sevincini Yaşıyoruz"

Sağlam: 'Liderlik Koltuğuna Oturmanın Sevincini Yaşıyoruz"

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Derbi Maçında Galatasaray'ı Yenerek Liderlik Koltuğuna Oturmanın Keyfini Yaşadıklarını Söyledi. Sağlam, Taraftarlara, Kendilerini Sevenlere Liderlik Mutluluğunu Yaşatmanın Sevindirici Olduğunu Söyledi.

Sağlam: 'Liderlik Koltuğuna Oturmanın Sevincini Yaşıyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, derbi maçında Galatasaray'ı yenerek liderlik koltuğuna oturmanın keyfini yaşadıklarını söyledi. Sağlam, taraftarlara, kendilerini sevenlere liderlik mutluluğunu yaşatmanın sevindirici olduğunu söyledi.

Rakiplerinin geçen hafta puan kaybetmesiyle liderlik koltuğuna oturacak ortama geldiklerini ifade eden genç teknik adam, ''Rakiplerden medet umma yerine kendi işimizi kendimiz görecek düzeye geldik. Liderlik koltuğuna oturmanın mümkün olduğunu maçın başında oyuncularımızla konuştuk. Oyuncular söylediklerimizin farkında olmuşlar ve ne kadar önemli bir maç yapacağımızın farkında olmuşlar ki iyi mücadele ettiler. İyi mücadelenin yanına golü ekleyerek, uzun bir aradan sonra bizi liderliğe taşıdılar'' diye konuştu.

Maçın güzel geçmesi ve herhangi bir olayın yaşanmamasının da keyiflerini daha da artırdığını kaydeden Ertuğrul Sağlam, ''Bugün lider olmamız önemli. Ama bundan daha önemli olan 34. hafta sonunda ligin tepesinde olabilmek. Elimize geçirdiğimiz bu avantajı ligin sonuna kadar devam ettirip, şampiyonluğa uzanmak istiyoruz. Kalan haftalar, önceki haftalardan daha zor olacak. Daha çok çalışıp ve üretip bu mutluluğu yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, çok eleştirildiklerini ve sıkıntılar yaşadıklarını, ancak inançlarını hiçbir zaman kaybetmediklerini söyledi.

Sakatlığı nedeniyle bugünkü maçta forma giyemeyen Hırvat futbolcu Gordon Schildenfeld'in durumu konusunda bilgi veren Ertuğrul Sağlam, ''Schildenfeld'in gözünde problemi var. Ama kontroller yapıldı ve sıkıntıyı atlattık. Bu oyuncunun 3 günlük tedavisi olacak. Daha sonra takımla çalışmalara başlayacak'' dedi.

Bu arada, Beşiktaş, gelecek hafta deplasmanda Gençlerbirliği ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına yarın basına kapalı gerçekleştireceği idmanla başlayacak.

Kaynak: AA