Rektör Hanım'a Ödemiş'ten Şık Hediye

Rektör Hanım'a Ödemiş'ten Şık Hediye

Kadın Kooperatifi'nin iğne oyalı broşu, Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz tarafından çok beğenildi.

Rektör Hanım'a Ödemiş'ten Şık Hediye

Ödemiş Kadın Kooperatifi tarafından yapılan iğne oyalı broş, Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz'a hediye edildi

Kadın el sanatlarını ve ürünlerinin bir çatı altında toplanarak pazarlanması konusunda başarılı çalışmalar yapan Kadın Kooperatifi'nin iğne oyalı broşu, Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz tarafından çok beğenildi.

Kent ekonomisini canlandırmak ve katkı sağlamak amacıyla ipekböcekçiliği sektörünü yeniden canlandıran Ödemiş Belediyesi, girişimci kadınları bir araya getirerek kadın kooperatifinin kurulmasına destek sağladı. Kurulduğu günden bu yana kadınlarımızın yaptığı iğne oyalı takı, flor, gelin tacı, broş gibi aksesuarlar son günlerde Ödemişli kadınlar kadar, kent dışından ilçemize gezi amaçlı gelen kadınların da dikkatini çekmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz'ı ziyaret eden Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, Kadın Kooperatifi üyelerinin yaptığı iğne oyalı broş ile kenarları iğne oyalı ipek dokuma flor hediye etti. Başkan Bekir Keskin, Kadın Kooperatifinin Sabancı Vakfı'ndan hibe aldığı "İpekle Geleceğini Doku" projesi hakkında bilgiler verdi. Rektör Candeğer Yılmaz, ipekböcekliğinin yetiştirilmesi projesine üniversite olarak gerekli desteği vermek istediklerini belirterek, Ödemişli kadınları başarılarından dolayı kutladı. - İZMİR