Patlamada Ölen 4 Kişinin Cenazeleri Ailelerine Teslim Edildi
Haberler » Güncel » Patlamada Ölen 4 Kişinin Cenazeleri Ailelerine Teslim Edildi - Haber

Patlamada Ölen 4 Kişinin Cenazeleri Ailelerine Teslim Edildi

Eskişehir'de patlamada yanarak ölen biyoloji mühendisi Melik Duran (27) ile işçiler Ahmet Uysal (23), Umut Küçükarabacı (23), ve İsmail Tünel'in(22) cenazeleri yapılan DNA testinden sonra ailelerine teslim edildi.

Patlamada Ölen 4 Kişinin Cenazeleri Ailelerine Teslim Edildi

Eskişehir'de patlamada yanarak ölen biyoloji mühendisi Melik Duran (27) ile işçiler (23), Umut Küçükarabacı (23), ve İsmail Tünel'in(22) cenazeleri yapılan DNA testinden sonra ailelerine teslim edildi. Melik Duran'ın cenazesi yakınları tarafından toprağa verilmek üzere 'ın ilçesine götürülürken Ahmet Uysal, İsmail Tünel ile Umut Küçükarabacı ise Eskişehir'de gözyaşları içinde toprağa verildi.

karşısındaki Oto Tamirciler ve Tornacılar Sitesi'nde geçen Cuma günkü olayda Zafer Akansel'in makine imalatı için kiraladığı atölyede patlayıcı özelliği bulunan kaya parçalamada kullanılan kimyasal madde üretimi yapılırken patlama meydana geldi. Patlama sırasında işyerinde bulunan biyoloji mühendisi Melik Duran ile işçiler Ahmet Uysal, Umut Küçükarabacı ve İsmail Tünel yanarak can verdi.

Tanınmayacak halde olan 4 kişinin cesetleri otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan DNA testinde kimlikleri belirlenen 4 kişinin cenazeleri yakınlarına teslim edildi.

Biyoloji mühendisi Melik Duran'ın cenazesi yakınları tarafından ESOGÜ Hastanesi morgundan alınarak toprağa verilmek üzere Tokat'ın Zile ilçesine götürüldü. Duran için yarın öğleyin Zile'de cenaze töreni düzenleneceği belirtildi.

Ölen işçilerden Ahmet Uysal ve İsmail Tünel'in cenazeleri Eskibağlar Mahallesi'ndeki Kırım Camii'ne, Umut Küçükarabacı'nın cenazesi de Sütlüce Mahallesi'ndeki Hacı Yunus Camii'ne götürülerek ikindi namazının ardından tören düzenlendi. Ahmet Uysal ve İsmail Tünel'in cenaze törenine AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. Gözyaşlarının sel olduğu törende ölen İsmail Tünel'in annesi Hatice Tünel, cenazeler omuzlarda taşınıp araca konulurken "İsmail, Ahmet. Yavrularım. İkisi de benim yavrum" diyerek ağladı.

Sütlüce Mahallesi'ndeki Hacı Yunus Camii'ndeki törende ise Umut Küçükarabacı'nın yakınları gözyaşı döktü. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazlarından sonra Umut Küçükarabacı, Ahmet Uysal ve İsmail Tünel'in cenazeleri götürüldükleri Büyükşehir Belediyesi Asri Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi. Uysal, Tünel ve Küçükarabacı'nın çocukluktan buyana yakın arkadaş oldukları belirtildi.

Bu arada polis tarafından gözaltına alınan 4 kişiye mezar olan işyerinin sahibi Zafer Akansel ile şirket yetkilileri Hikmet Şimşek, Kaya Turgut ve Vildan Çakmak dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden işyeri sahibi Zafer Akansel çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Eskişehir H Tipe Cezaevi'ne gönderildi, diğer 3 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler