Oklar Gerildi

04.06.2012 12:33 | Son Güncelleme: 04.06.2012 12:33
Oklar Gerildi

Türk'ün ata sporu olan ve kültürümüzde önemli bir yer tutan okçuluk sporunun tanıtımı ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Talimhane Okçuluk Grubu'nun işbirliğiyle düzenlenen "Necmeddin"...

Türk'ün ata sporu olan ve kültürümüzde önemli bir yer tutan okçuluk sporunun tanıtımı ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Talimhane Okçuluk Grubu'nun işbirliğiyle düzenlenen "Necmeddin Okyay Geleneksel Okçuluk Festivali", 9-10 Haziran tarihlerinde Üsküdar'da gerçekleştirilecek.

Okçuluk sporumuza gönül vermiş olan merhum Hezarfen Necmeddin Okyay adına düzenlenecek yarışmalara, aralarında Almanya, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan, Yunanistan,, Macaristan, Rusya ve KKTC gibi ülkelerin okçularının da yer aldığı 200'den fazla sporcu katılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve çok sayıda protokol davetlisinin katılacağı yarışların ilk gününde ülkelerinin geleneksel savaşçı kıyafetlerini giymiş okçular, Validebağ Korusu'nda kıyasıya birincilik mücadelesine girişecekler. Yarışmaları müteakip aynı akşam Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde okçuluk konulu karma sergi ile "Geleneksel Türk Okçuluğu ve Necmettin Okyay" konulu panel düzenlenecek.

10 Haziran Pazar günü ise Ahmediye Meydanı'ndan Kız Kulesi'ne kadar Mehter takımı eşliğinde yürüyecek olan okçular, ödül töreninin ardından Salacak sahilinde tek sıra halinde dizilerek Boğaziçini ok yağmuruna tutacaklar.

Okçuluk paneli saat,19: 00'da

"Geleneksel Türk Okçuluğu ve Necmeddin Okyay" konulu panel, Doç. Dr. Tilla Deniz Baykuzu,

Prof. Dr. Altan Çetin, Prof. Dr. Uğur Derman, Hattat Kemankeşler- Mahmut Şahin katılacak

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title