"Ndiaye'yi Satar Mıydım?"

Galatasaray başkanlığı için yeniden kolları sıvayan Dursun Özbek, şampiyon takımı kuran ve Fatih Terim'i getiren yönetim olduklarını söyledi.

23.05.2018 02:45 | Son Güncelleme: 23.05.2018 02:45

NEVZAT DİNDAR

Devre arasında gönderilen Badou Ndiaye'nin çok iyi bir futbolcu olduğunu dile getiren Özbek, "Ndiaye'yi satar mıydım? 6 ay  evvel ben getirmiştim. Takım aralıkta zaten liderdi. Biz bütün planlamayı yapmıştık" yorumunu yaptı.

Galatasaray'da seçim için sular ısınırken, iddialı bir şekilde hazırlanan eski başkan Dursun Özbek, bugün şampiyonluğa ulaşan takımı kendilerinin kurduğunu söyledi.

Özbek, basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında, şampiyonluk kutlamalarında kendisine teşekkür edilmemesiyle ilgili soruya, "Şampiyonluk kutlamaları bence buna ter döken, bunu sahada savaşarak kazanan kişilerin hakkıdır. Bize yaşattıkları mutluluk yetiyor zaten. Dolaysıyla bir üzüntü içerisinde değilim. Herhangi bir beklentim de yoktu. Helal olsun bu çocuklara, bize bu mutluluğu yaşattılar. İki gecedir mutluluktan uyuyamıyorum" cevabını verdi.

Şampiyonluğun kendisi için ayrı bir anlam taşıdığını aktaran Özbek, "Bir yatırım yaptık, bunun karşılığını almamız lazımdı. Bu yürüyüşü bozmamak için ne derlerse desinler hiç sesimizi çıkarmadık. Seçim sürecinde konuşmalar, polemikler şampiyonluk yürüyüşünü sekteye uğratabilirdi. Fatih hoca durup dururken 'konsantrasyon' demedi. O mesajı boşuna vermedi" diye konuştu.

'Biz hazırladık'

Dursun Özbek şöyle devam etti:

"Bugüne kadar konuşmamamızın nedeni bu yürüyüşe zarar vermemek içindi. Anamızın helal sütü kadar hak edilmiş bir şampiyonluk. Çok heyecanlı geçti ama herkes çok mutlu oldu. Takımı kuran ve Fatih (Terim) hocayı getiren yönetimiz. Bu takımın başarıya, şampiyonluğa ulaşması için finansal yapıyı hazırlayan yönetimiz. Aralık sonunda takım zaten liderdi. Biz bütün planlamayı yapmıştık.  Sene başında 10 transferle yepyeni bir takım kurduk. Bu yeni takımla şampiyon olduk. Kolay bir şey değil. Burada Fatih hocanın başarısı ve emeği çok fazla. Fatih hoca geldi ve takımı şampiyon yaptı. Biz de finansal yapıyı hazırladık."

Asamoah vardı

Dursun Özbek, Badou Ndiaye'nin devre arasında satılmasına da değinerek, "Ben Ndiaye'yi satar mıydım? 6 ay evvel ben getirmiştim. En çok güvendiğimiz, birinci transferimizdi. Takımın orta sahasını dirençli tutmak amacıyla almıştık. Devre arasında Kwadwo Asamoah ile önümüzdeki sezon için sözleşme imzalayacaktık. Transfer listemizin başında Asamoah vardı" ifadesini kullandı.

'UEFA ile anlaşmayı yeni yönetim yapmalı'

UEFA ile anlaşmayı yeni yönetimin yapması gerektiğine de vurgu yapan Dursun Özbek, "UEFA daha önce bize turnuvalardan 2 yıl men cezası verdi, bunu 1 yıla indirdik. Kazandığımız Türkiye Kupası ile de onu hallettik. Ayrıca iki sene için 'Futbolcu ödemeleri konusunda 65 milyon avroyu geçme' dedi.

Bu sınır geçilmediği için UEFA'nın ceza süresi geçtiğimiz sezon sonunda bitti. Bu sınırı geçseydik, UEFA cezayı verirdi. UEFA, yapılan anlaşma ihlal edildiği zaman büyük  ceza veriyor. Bugün UEFA, Galatasaray'ın finansal verilerini incelemiştir. Ona  bağlı olarak bir yol haritası yaptı. 'Şu kadar harcama yap, şu kadar maaş ver' diyecektir. Bunun için de bir para cezası mutlaka gelecektir. UEFA ile yapılacak anlaşmayı yeni yönetimin imzalaması gerekiyor" yorumunu yaptı.

'Galatasaray daha değerli'

Sarı-kırmızılı aşkla hizmet verdiklerini söyleyen eski başkan Özbek, "Ailem tabii ki önemli ama Galatasaray'a hizmet etmek çok değerli" ifadesini kullandı.

Dursun Özbek, aspor'da yaptığı röportajda da Galatasaray'ı geleceğe götürecek bir yönetim oluşturduklarını söyledi.

Fatih Terim'in "Nerede kalmıştık?" tweetini atarken yayında olduğunu dile getiren Özbek, "Sarı-kırmızı aşkla bu hizmeti yapıyoruz. Galatasaray'a hizmet etmenin dönemi de yok. Ailem tabii ki önemli ama Galatasaray'a hizmet etmek çok değerli" dedi.

Özbek şöyle devam etti:

"Ocak ayından bu yana muhasebe yapabildik. Ne yaptık ne yapmadık. Çok verimli bir 4 ay geçirdik. Dersler çıkardık. Galatasaray'ın geleceğini planlamak için ekibimizle bir araya geldik. Bu 4 aylık dönem bir hazırlık gibi görülmeli. Genel kurul kararına herkesin saygı duyması gerekiyor. Beni seçen de genel kuruldu, seçmeyen de... Galatasaray'ın dostluk içinde geçen bayrak yarışına ihtiyacı var."

Galatasaray'ın bir bütün olduğunu ve liseli-lisesiz ayrımının yapılamayacağını dile getiren Dursun Özbek, "Yönetim kurulumuzda 6 liseli, 9 lisesiz var. Galatasaray'ın başarısı, bir bütünlüğün oluşmasıyla meydana geliyor" ifadesini kullandı.

Gomis'ten teşekkür

Dursun Özbek, iki hafta önce Bafetimbi Gomis ile bir otelde karşılaştığını anlatarak, "Kendisiyle sohbet ettik. Bana 'Beni böyle bir kulübe getirdiğin için çok teşekkür ederim  başkanım' dedi. Aynı yerde Rodrigues de bulunuyordu. O da geldi sarıldı. Tebrik  ettim, performansından dolayı teşekkür ettim. Ona, 'Senin yüzünden çok eleştiri  aldım' diye takıldım. Çünkü transfer ettikten sonra eleştiriler almıştık" diye konuştu.

]

]

]

Kaynak: Skorer

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title