Mısır'da Barcelona Heyecanı

İspanya'nin Ünlü Futbol Kulübü Barcelona, Mısır'ın El Ahli Takımı ile Dostluk Maçı Yapmak Üzere Yarın Mısır'a Geliyor.

Mısır'da Barcelona Heyecanı

İspanya'nin ünlü futbol kulübü Barcelona, Mısır'ın El Ahli takımı ile dostluk maçı yapmak üzere yarın Mısır'a geliyor.

Kahire Stadyumu'nda yarın oynanacak maçın biletleri iki gün önceden tükendi. Buna rağmen fanatik Ahli taraftarları, bilet bulabilmek amacıyla kulüp binasından ayrılmıyorlar. Mısır standartlarına göre çok yüksek fiyatlardan satılan biletler tükenirken, 150 paunda (28 dolar) satılan biletler, karaborsada 50 dolara kadar alıcı buluyor.

Dünyanın futbol devi Barcelona'nın Mısır'a gelecek olması ülkede heyecanı arttırırken, İspanyol kulübünün forma ve flamaları büyük ilgi görüyor. Barcelona forması 50 paund (10 dolar), bayrakları ise 10 paunddan alıcı buluyor.

Barcelona bayrağı ve anahtarlıkları satan Muhammed İsmail, satışların iyi gittiğini kendisinin de bu durumdan memnun olduğunu söyledi.

Bu arada, El Ahli'nin minikler takımında oynayan 'Maradona' lakaplı Sadi Muhamemed Said ise mini bir futbol gösterisi ile Barcelona'ya meydan okudu ve El Ahli'nin maçı kazanacağını iddia etti. Fransa'nın PSG Kulübü'nün kendisini istediğini fakat Ahli'den gitmek istemediğini söyleyen minik Muhammed, yaptığı hareketlerle Ahli taraftarlarından alkış aldı.

Mısırlı futbolseverler de biletlerin pahalı olmasından ve hemen tükenmesinden yakınarak, "Biz nasıl maçı izleyeceğiz? Bilet fiyatları çok pahalı, üstelik hemen tükenmiş. Barcelona, buraya ilk defa geliyor. Maça gitmek istiyoruz fakat bilet yok" dedi.

(MKF-EYB-MEF-S)