Özel öğrenciler için fen bilimleri kitap seti yayımlandı

Özel öğrenciler için fen bilimleri kitap seti yayımlandı

Özel öğrenciler için fen bilimleri kitap seti yayımlandı
Demirören Haber Ajansı / Buğra Olaç - Haberler | Güncel

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nca, matematik ve hayat bilgisi için hazırlanan kitap setlerinin ardından, uyarlanmış etkinlikler içeren fen bilimleri kitap setinin de özel öğrencilerle paylaşıldığı bildirildi.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nca, matematik ve hayat bilgisi için hazırlanan kitap setlerinin ardından, uyarlanmış etkinlikler içeren fen bilimleri kitap setinin de özel öğrencilerle paylaşıldığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kaynaştırma/bütünleştirme öğrencilerimiz, ihtiyaç duyacakları konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital programı kullanarak ulaşabileceklerdir" dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; kaynaştırma/bütünleştirme öğrencileri için ilk kez matematik alanında yayınlanan uyarlanmış etkinliklerle desteklenen kitap setleri, hayat bilgisinin ardından şimdi de fen bilimleri dersi ile devam ediyor. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından fen bilimleri dersi kazanımlarıyla ilgili 3 kitaptan oluşan uyarlanmış etkinlikler seti bugün paylaşıldı. Etkinlikler setine interaktif olarak 'orgm.meb.gov.tr/uyet' adresinden ulaşılabiliyor.

'YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Bakan Selçuk, paylaşılan kitap setinin uzaktan eğitim sürecinde oluşabilecek öğrenme kayıplarını giderebilmek için hazırlanan kaynak desteklerinden biri olduğunu belirtti. Selçuk, "Salgın sürecinde tüm arkadaşlarımız bir taraftan rutin işlerini sürdürürken diğer taraftan öğrencilerimizi desteklemek için ilave üretimler yaparak büyük emek veriyorlar. Daha önce tüm eğitim kademeleri ve sınıf seviyelerinde çok sayıda kaynağı öğrencilerimizin kullanımlarına sunmuştuk. İlkokul ve ortaokulda tüm sınıf seviyelerinde kaynaştırma/bütünleştirme eğitimi alan yaklaşık 300 bin öğrencimize yönelik ilk kez kazanımlarla ilgili uyarlanmış etkinlikler setini paylaştık. İlk paylaşımda odağımız, matematik sonrasında da hayat bilgisi dersleri olmuştu. Bugün yayımladığımız fen bilgisi seti ile özel öğrencilerimize yönelik desteklerimizi devam ettiriyoruz" dedi.

Genel eğitim müfredatındaki kazanımlarla ilgili etkinliklerin kaynaştırma öğrencileri için uyarlandığını belirten Bakan Selçuk, "Etkinliklerle kazanımların öğrencilerimiz için kalıcı olmasını amaçladık. Kaynaştırma/bütünleştirme öğrencilerimiz, ihtiyaç duyacakları konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital programı kullanarak ulaşabileceklerdir. Tüm imkanlarımızla öğrenci ve öğretmenlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Buğra Olaç

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title