Haberler

Ünlü Oyuncunun Kızı Obama ile Görüştü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatil yapan ünlü oyuncu Ahu Tuğba'nın kızı Anjelik Calvin, ABD Başkanı Barak Obama ile görüştü.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatil yapan ünlü oyuncu Ahu Tuğba'nın kızı Anjelik Calvin, ABD Başkanı Barak Obama ile görüştü.

Amerika'nın Florida eyaletindeki The Everglades Üniversitesi'nde okuyan ve yapılan bir sınavda yüzde 99'luk not ortalaması ile politika alanında eyalet birincisi olan ünlü oyuncu Ahu Tuğba'nın 18 yaşındaki kızı Anjelic Calvin, okuduğu üniversiteyi de Amerika'da dereceye soktu. Eski senato üyesi Prof. Dr. Minshika Jett'in öğrencisi olan Calvin, öğretmenin desteğiyle Beyaz Saray'a giderek ABD Başkanı Barak Obama'nın misafiri oldu. Obama'nın özel davetlisi olarak Beyaz Saray'a giden Calvin, Obama'nın da ilgisini çekti. Ünlü oyuncu, kızının Obama ile görüşmesinin ardından kızıyla birlikte Bodrum'a döndü.

Obama'nın dikkatini çektiğini belirten Anjelik Calvin, "Küçüklüğümden bu yana dayımın yönlendirmesi ile sosyal ve kültürel açıdan teoloji, modern psikoloji tarihi, Yunan tragedyası ve politik hususta kitaplar okudum. Anneme çok kitap okuduğum için okuldan şikayet geliyordu. Çocuğunuza çok ağır kitaplar okutuyorsunuz hiç gerek yok diye. Okul sonrasında üniversiteyi kazandım ve sosyal projelerde öncülük ettim. Sosyal projelere yaptığım katkılardan dolayı ve aynı zamanda yüzde 99'luk not ortalaması aldığım için ve ekstra bir başarı gösterdiğim için Beyaz Saray'a davet edildim. Çok heyecanlıydı, kelimelere sığmaz yaşadıklarım. Hayatım boyunca yaşadığım en güzel anımdı. Barack Obama gayet esprili ve babacan bir tavırla bana dönüp 'Nasıl gidiyor?' diye sordu. Ben de heyecandan sadece 'İyi gidiyor' dedim. Daha sonra 'Ne dersin politika düşünüyor musun hayatında?' diye sordu. Ben yine heyecandan 'Bilmiyorum' diye cevapladım. Obama daha çok göçmen ailelerin çocuklarının okuma yasaları hakkında konuştu" dedi.

"ANJELİC'E SÜTÜM HELAL OLSUN"

Ahu Tuğba ise, günlerce uyuyamadığını anlatarak, "Darısı bütün annelerin başına diyorum. Yalnız şöyle bir şey tavsiye ediyorum. Çocuklarınızı küçükken eğitmeye başlayın. Ben Anjelic'e küçükken çok zor kitaplar okuttum. Ayrıca da burada olan bazı öğretmenlere çok kırgınım. Benim bu kadar çok kitap oku dememden dolayı öğretmenler bana kızmıştı. Ama ben başarısını aldığını zannediyorum. Anneler ne ister evlatlarından okusun, adam olsun ister. Anjelic de bunun en güzel mükafatını verdi bana" diye konuştu.

Anne kız, Bodrum'da uzun bir tatil yaparak dinleneceklerini belirtti. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Magazin

Amerika Birleşik Devletleri Barack Obama Ahu Tuğba Calvin Magazin Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title