Kutsal Emanetler Sivrihisar'da...

Kutsal Emanetler Sivrihisar'da...

Sezer'e Teslim Edilmek Üzere Çanakkale'den Yola Çıkarılan Toprak, Deniz Suyu ve Türk Bayrağı, Eskişehir'de Düzenlenen Törenle Ankara'nın Polatlı İlçe Kaymakamı Hüseyin Eker'e Teslim Edildi.

Kutsal Emanetler Sivrihisar'da...
17.03.2007 16:53 | Son Güncelleme: 17.03.2007 16:53

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen ''10. Zafer Koşusu'' çerçevesinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e teslim edilmek üzere Çanakkale'den yola çıkarılan toprak, deniz suyu ve Türk bayrağı, Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi'nde düzenlenen törenle Ankara'nın Polatlı İlçe Kaymakamı Hüseyin Eker'e teslim edildi.

Eskişehirli atletler tarafından Sivrihisar İlçesi'ne götürülen kutsal emanetlerin gelişi sebebiyle hükümet konağı önünde tören düzenlendi. Törene, Sivrihisar Kaymakamı Ahmet Katırcı, Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, Sivrihisar Belediye Başkanı Yaşar Yurtdaş, Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Arduç, mülki ve askeri erkan ile öğrenciler katıldı. Toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağı'nı teslim alan Sivrihisar Kaymakamı Ahmet Katırcı, "Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin gördüğü en vahşi, en azgın toplulukların Türk topraklarını parçalamak için oluşturduğu bir canavara karşı kınalı kuzuların verdiği bir destan. Bunun için Türk toprakları kadar vatan olmayı hak etmiş ikinci bir toprak yoktur" dedi.

Daha sonra Kaymakam Ahmet Katırcı, kutsal emanetleri Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker'e teslim etti. Çanakkale'den alınan toprak, deniz suyu ve Türk bayrağı, yarın Ankaralı atletler tarafından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e törenle teslim edilecek.

(OÖ)

17.03.2007 16:44 TSİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title