Haberler

Huobi HK Hong Kong'daki Kripto Lisansını İkinci Kez Geri Çekti

Güncelleme:

Hong Kong'daki HTX iştiraki Huobi HK, yasal belirsizlikler nedeniyle lisans başvurusunu ikinci kez geri çekti. Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'na (SFC) yapılan başvurunun geri çekilmesi, şirketin bölgedeki faaliyetlerinin geleceği hakkında soru işaretleri oluşturdu. SFC'nin resmi web sitesinde yer alan güncel listeye göre, Huobi HK'nin lisans başvurusu artık aktif değil.

Hong Kong'daki HTX iştiraki Huobi HK, yasal belirsizlikler nedeniyle lisans başvurusunu tekrar geri çekti. SFC'nin listelerinde yapılan güncelleme ile bu durum teyit edilirken, şirketin neden bu kararı aldığına dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Hong Kong'un Kripto Düzenlemeleri Belirsizliğini Koruyor

Hong Kong merkezli kripto para borsası Huobi HK, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'na (SFC) yaptığı lisans başvurusunu ikinci kez geri çekti. Bu beklenmedik gelişme, şirketin bölgedeki faaliyetlerinin geleceği hakkında soru işaretleri oluşturdu.

SFC'nin resmî web sitesinde yer alan güncel listeye göre, HBGL Hong Kong Limited adı altında hizmet veren Huobi HK'nin lisans başvurusu artık aktif değil. Borsa, ilk olarak 23 Şubat tarihinde başvurusunu geri çekmiş ve üç gün sonra yeniden başvuruda bulunmuştu. 9 Mayıs Salı günü yapılan güncelleme, Huobi HK'nin başvurusunun bir kez daha geri çekildiğini ortaya koydu.

Başvurunun neden geri çekildiğine dair henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Huobi HK yetkilileri de konuyla ilgili yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı. Bu durum, borsanın Hong Kong'daki faaliyetlerini sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda belirsizliğe yol açtı.

SFC tarafından daha önce yapılan açıklamada, 29 Şubat 2024 tarihine kadar lisans başvurusunda bulunmayan kripto para borsalarının en geç 31 Mayıs 2024'e kadar faaliyetlerini sonlandırması gerektiği belirtilmişti. Hong Kong, Çin ana karasının kripto ticareti ve madenciliği üzerindeki baskılarını artırmasına rağmen geçtiğimiz yıl kripto para şirketlerine yönelik daha ılımlı bir yaklaşım benimsemişti. Ülkede Haziran 2023'te yürürlüğe giren yeni düzenlemelerle, HashKey ve OSL gibi borsalara lisans verilerek perakende müşterilere hizmet sunmalarına izin verildi.

SFC verilerine göre aralarında OKX, Bybit, Bullish ve Crypto.com'un da bulunduğu 20'den fazla kripto para şirketi lisans başvurusunda bulundu ve bu başvurular şu anda değerlendirme aşamasında. Bir diğer yandan, Binance ile bağlantılı olduğu bilinen HKVAEX platformu, 28 Mart'ta lisans başvurusunu geri çektikten sonra faaliyetlerini durdurma kararı aldığını duyurmuş ve 1 Mayıs itibarıyla resmi olarak kapanmıştı.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Hong Kong Kripto Yatırım Kripto Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Bakmadan Geçme

İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) İSKOÇYA-İSVİÇRE CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi!
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title