Kırıkkale-Gönüllü Trafik Polislerinden Tatbikat

Kırıkkale-Gönüllü Trafik Polislerinden Tatbikat

Trafik Tescil Şube Müdürlüğü Tarafından Çeşitli İlköğretim Okullarından Öğrenci, Öğretmen ve Velilere Verilen Seminer Sonrası Gönüllü Trafik Polislerine Tatbikat Yaptırıldı.

Kırıkkale-Gönüllü Trafik Polislerinden Tatbikat

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Şube Müdürlüğü tarafından çeşitli ilköğretim okullarından öğrenci, öğretmen ve velilere verilen seminer sonrası gönüllü trafik polislerine tatbikat yaptırıldı.

Trafik Tescil Amiri Önder Tellioğlu, tarafından Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda düzenlenen seminere katılan 81 kişi daha sonra Kırıkkale'nin merkezi yeri olarak bilenen Hürriyet caddesi üzerinde öğrenciler trafik giysileri ile birlikte tatbikat yaparken gerek motorlu araçlar, gerekse yayalar gönüllü trafik ekiplerinin işaretlerine uymaları dikkat çekti.

Okul geçit görevlilerinin görevlerinin bilinci ile yapılan seminer ve tatbikat ile birlikte Trafik Amiri Önder Tellioğlu ôOkul geçit görevlileri olarak adlandırdığımız öğrencilerimizi ağaç yaşken eğilir misali önce seminere tabi tuttuk. Daha sonra yaptırdığımız tatbikat ile son derece başarılı oldular ve bu arada motorlu araçlar ve yayalarda gönüllü trafikçilerine uydular. Okullarımızın çıkış ve girişlerinde görev alarak muhtemel kazaların önüne geçeceklerdirö dedi.

Kaynak: DHA