Haberler

Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre PKK/KCK terör örgütüyle bağlantıları nedeniyle 62 kişinin ve 20 kuruluşun Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın malvarlığı dondurma kararı bakan Mehmet Şimşek ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAĞLANTILARI TESPİT EDİLDİ

Uygulamanın 6415 sayılı "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun" kapsamında olduğu belirtilen kararda, "Bu Karara karşı, 6415 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin 4 üncü fıkrası uyarınca Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ilgili Ankara Ceza Mahkemesine itiraz edilebilir" ifadeleri yer aldı.

20 VAKIF VE DERNEĞİN MALVARLIĞI DONDURULDU

Kararda, "terör finansmanı" suçlamasıyla 62 kişi ile 20 vakıf ve dernek gibi tüzel kişinin malvarlığı donduruldu.

ÇOK SAYIDA ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYORLAR

Malvarlığı dondurulan tüzel kişiler Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Fransa, İsveç, İsviçre, Japonya, İtalya, Norveç, Irak, Suriye, Almanya ve Avustralya'da faaliyet gösteriyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar şu şekilde;

Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güvenlik

Ali Yerlikaya Mehmet Şimşek Güvenlik Hukuk Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000

Yorumlar (7)

Engin Ok:

Bakanlar da böyle aktif olmalı her şeyi Reis yaptı etti istedi onun sayesinde oldu değil herkes vazifesini yapmalı. Ah birde bürokratlar rektörler de ram manasıyla vazifesini layıkıyla yapsa işini yapana lafım değil yapmayana

108
11
yanıtYanıtla
Osman Tokgonul:

Bu güzelim ülke ne zaman bu hale geldi arkadaş ? Yanlış biliyorsam beni ayarın lütfen . Bu gibi işlere içişleri bakanlığı bakar değil mi ? Eee Türkiye'nin içişleri bakanlığı yeni mi kuruldu ? Yoookk ,daha öncede vardı . Abi o zamanki bakan yan gelip yatmış, lak,lak yapıp ona buna parmak sallamış . E ,bu kadar olaylara baktın mı öyle gözüküyor arkadaş .

95
23
yanıtYanıtla
Erkan Can :

o zamanki bakan kendi söylemişti hayatımda güvenlik ile ilgili bir makale bile okumadım diye..malesef öyle de rezalet bir ülkeyiz.

yanıt34
yanıt4
Alkurt:

Güzel Haber.. Tarikatlarin mal varligindan da gecilmiyor, bazi vakiflarinda mal varligi inanilmaz rakamlarda.. Bunlardan alip Aziz Türk Milletine dagitilmali..kirasini veremeyen ve disari atilan garibanlarada dagitilmali

81
29
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Yazıyı okumak ne mümkün... İnşallah din tüccarı tarikatların da mal varlıklarına da acilen el konulmustur. Türkiye batma noktasında kurtuluş tam temizlikte şimdi olmasa bile yakın zamanda herkes kazancını tam beyan etmek durumuna gelmeli.. tek bir yüzükle geldiğini soleyenlerde dahil olmalı. Yoksa bu ülke çıkış yolunu bulamaz.milletin %80 kesimi yaşam mücadelesi veriyor.

78
32
yanıtYanıtla
HALİS ER:

Devlet affetmez

74
13
yanıtYanıtla
Uğur önem:

Dolandırdıkları paraları yurtdışına mı götürdüler. Eğer böyle ise malvarlıklarının dondurulması bir şey ifade etmez sanırım.

19
6
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title