Haberler

Amuse-bouche nedir, ne demek? Amuse-bouche nasıl okunur?

Amuse-bouche ne anlama geliyor? MasterChef yarışmasıyla gündeme gelen amuse-bouche kelimesi, damak hoşluğu anlamında kullanılan ve Fransozca kökenli bir gastronomi kelimesidir. Amuse-bouche örnekleri ise merak ediliyor.

Amuse-bouche, Türkçe'ye 'ağız eğlencesi' ya da 'damak hoşluğu' olarak biliniyor. Tek lokmalık yiyeceklerden oluşurlar, yani aparatif olarak hazırlanır. Amuse-bouche'lar şefin yemek öncesi müşterilere sunduğu ikramlardır. Amuse-bouche hakkında detaylar...

AMUSE-BOUCHE NE DEMEK?

Amuse-bouche kelimesi, gastronomide kullanılan Fransızca kökenli ve Türkçeye 'ağız eğlencesi' ya da 'damak hoşluğu' olarak geçen kelimedir. Genellikle kaşıkla sunulan, şefin yaratıcılığını ortaya koyan ancak ana yemek önüne geçmeyen atıştırmalıklardır. Restoranlarda sıkça kullanılan bu aparatifler, yemek servisinden önce sunularak tat alma tomurcuklarını ana yemekten önce harekete geçirir. Bu nedenle "ağız eğlenceliği" ile yemek öncesi hazırlık yapılmış olunur.

Amuse-bouche nedir, ne demek? Amuse-bouche nasıl okunur?

AMUSE-BOUCHE NASIL OKUNUR?

"Amuse-bouche" müessesenin ikramı olarak sunulur ve menüde bulunmaz. Genellikle uzakdoğu usülü çorba kaşıkları "Amuse-bouche" sunumları için tercih edilir. Amuse bouche: 'Amusbuş' diye okunur.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Gündem

Gündem Yemek Tarifi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title