Haberler

Venedik Gondolu Yerine Osmanlı Kayığı

Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen ’Kanal Tokat’ projesi kapsamında üç adet Osmanlı Kancabaşı kayığı Yeşilırmak’a indirildi.

Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Kanal Tokat' projesi kapsamında üç adet Osmanlı Kancabaşı kayığı Yeşilırmak'a indirildi.

Kanal İstanbul'a bir kardeş proje olarak gösterilen 10 milyon 540 bin liralık 'Kanal Tokat' projesi kapsamında Yeşilırmak'ta rubber dam (şişme boru) sistemi ile su tutulmaya başladı. Proje kapsamında siparişi verilen Osmanlı Kancabaşı kayıkları Yeşilırmak'a indirildi. Haliç'te Osmanlı döneminde kullanılan kancabaşı kayıkları vatandaşların ilgisini çekmeye başlarken, kısa sürede kayıkların hizmete sunulması bekleniyor. Atatürk köprüsü ile ÇEDAŞ Köprüsü arasında kalan yaklaşık 1200 metrelik alanda vatandaşlar yeni nesil Osmanlı kayıkları ile keyif yapabilecek.

"Venedik gondolu yerine Osmanlı Kayıkları"

İstanbul'da kayıkları imal eden firma temsilcisi İrfan Demir, Yeşilırmak'ta atalarımızın kullanmış olduğu Osmanlı Kancabaşı kayıklarının yüzeceğini kaydetti. Türkiye'de bazı illerde Venedik gondolları kullanıldığını ifade eden Demir, "Birçok ilimizde atalarımızın Osmanlı kancabaşı teknelerini tercih etti. 1250 yılında yapılan Hıdırlık köprüsünün altından Osmanlı kayıkları geçecek. Henüz açılış olmadı ama vatandaşların yoğun bir ilgisi var. Deniz kenarı olmayan Tokat'ta vatandaşların hafta sonları nefes alabilmeleri aktivite için güzel bir çalışma" dedi.

"Yeni nesil Osmanlı kayıkları"

Endüstriyel ürün tasarımcısı Cem Demir ise elektrikli motor ile çalışan yeni nesil Osmanlı Kancabaşı kayıklarının çevre dostu olduğunu ifade ederek, "Osmanlı Kancabaşı kayığımız 8 metre 20 santimetre boyunda 2 metre eninde elektrikli motorla çalışan Osmanlı Kancabaş kayığı 10 yolcu kapasiteli. Diğer iki kayığımız da 7 metre 40 santim uzunluğunda o da 6 yolcu alabiliyor" diye konuştu. - TOKAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Tokat Belediyesi İstanbul Venedik Haliç Politika Güncel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi gitti? China Suarez kimdir? Icardi - China Suarez sevgili mi? 12-13 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 13-14 Temmuz hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 12 Temmuz Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Hava Muhalefeti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hava Muhalefeti filmi ne zaman, nerede çekildi? Canlı yayında kafasına sıkan adam öldü mü, yaşıyor mu? (VİDEO) Ankara'da kafasına sıkan yayıncı ne oldu, öldü mü? Üçlü Tehlike filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Üçlü Tehlike filmi ne zaman, nerede çekildi? Katil Avcısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Katil Avcısı filmi ne zaman, nerede çekildi? Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki
Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title