Haberler

Ulusal ve Uluslararası Medya Boyutuyla 15 Temmuz" Konferansı

Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar İbrahim Erdoğan, "Medya yayın politikası ne olursa olsun bütün medya hep birlikte o gece önemli bir mücadele verdik.

Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar İbrahim Erdoğan, "Medya yayın politikası ne olursa olsun bütün medya hep birlikte o gece önemli bir mücadele verdik. Bu zaferde bu mücadelede bizim önemli katkımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesince 15 Temmuz Şehitler Parkı Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda gerçekleştirilen "Ulusal ve Uluslararası Medya Boyutuyla 15 Temmuz" konulu konferansın moderatörlüğünü gazeteci-yazar Süleyman Özışık yaptı, konferansa gazeteci-yazar Nevzat Çiçek, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar İbrahim Erdoğan ve İnternethaber.com Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık konuşmacı olarak katıldı.

Özışık, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı.

Darbe girişimi gecesi CNN Türk tarafından yapılan yayına dikkati çeken Özışık, Doğan Grubu'nun darbe girişimine karşı büyük mücadele verdiğini belirtti.

Özışık, internet medyasının medya içinde en sorunlu alan olduğunu, kendilerini bağlayıcı bir yasa bulunmadığını belirterek, "15 Temmuz gecesi görüldü ki internet medyası Allah'a şükürler olsun alnının akıyla mükemmel bir mücadele verdi. O gece yapmış olduğu yayınlarla evet televizyonlar etkiliydi, evet sosyal medya etkiliydi ama bizim etkimiz de hiç azımsanmayacak kadar çok büyüktü." dedi.

Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan, ise 15 Temmuz gecesi sosyal medya ve internet yayını üzerinden ciddi bir mücadele verdiklerini kaydetti.

Toplumun bilinçlenmesi ve doğru bilgilenmesi yönünde yayınlar yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, "Toplumun daha da bilinçlenmesi ve mücadele ruhuyla bütünleşmesi için her türlü şeyi malzeme yapıp kullanmaya başladık. Bizim o gece sadece Haber7'yi takip eden, ziyaret eden insan sayısı 7-8 milyonu bulmuştu. Bu mücadelede bu direnişte milletin vatanını kurtarma mücadelesinde internet medyasının katkısı birazcık anlaşılması için bu örneği vermiş oldum ama işin başka ayakları da var." diye konuştu.

Erdoğan, darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın olağanüstü bir mücadele verdiğine işaret ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı öncesinde de vatandaşların sokağa çıkmaya başladığını ancak Cumhurbaşkanının çağrısı sonrası milletin akın akın meydanları doldurarak tankların önüne bedenlerini siper ettiğini dile getirdi.

Dünyaya, bir kalkışmanın milletin sinesinde nasıl söndürüleceğini Türk milletinin gösterdiğini anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz böyle bir milletin fertleriyiz. İster gazeteci olalım, ister bürokrat, ister vatandaş ne olursak olalım ama bu mücadeleyi vermek hepimizin boynunun borcuydu. ve biz o mücadeleyi vermiş olduk. Ben 20 yıldan fazla gazeteciyim ama benim hayatımda birçok kırılma noktası var ama o kırılma o gece 15 Temmuz gecesi belkide bir daha benzerini yaşayamayacağımız dünyada da belki birçok gazetecinin yaşamamış olduğu bir deneyimdi. Biz hem sahada hem içeride bu mücadeleyi verdik. Medya yayın politikası ne olursa olsun bütün medya hep birlikte o gece önemli bir mücadele verdik. Bu zaferde bu mücadelede bizim önemli katkımız olduğunu düşünüyorum."

Gazeteci-yazar Nevzat Çiçek de darbenin Türkiye'de iki amaç için yapılmak istendiğine dikkati çekti.

İslam'ın İslam'dan uzaklaştırılarak içinin boşaltılması ve Türkiye'nin iktisadi bağımsızlığını kazanma yolunda attığı adımların engellenmek istendiğini belirten Çiçek, şöyle devam etti:

"Dünyada 1982 yılından beri Amerika ve Batı'nın oluşturduğu paradigma var. 'Biz İslam dünyasına direkt müdahalede bulunduğumuzda bu bize karşıtlık olarak geliyor. Dolayısıyla biz bu paradigmayı değiştirip, İslam dünyasını içeriden şekillendirme yoluna gideceğiz'. 1982 yılından sonra benim 35 ülkedeki incelemelerden sonra oluşturduğum bir tez geliştiriyorlar. O tezin özü de şu; 'Avrupa'da 30 yıldır din savaşları yaşandı. Mezhep savaşları yaşandı. 100 yıllık savaşlar yaşandı. Bunun neticesinde Avrupa kiliseye hapsedilmiş bir din gerçekliğiyle karşı karşıya kaldı. Burada seküler bir dinle mutabakata vardı. Biz bunu İslam coğrafyası içerisinde uygulayabilir miyiz', noktasından hareket ediyorlar. Mezhebe karşı mezhep, coğrafyaya karşı coğrafya, ırka karşı ırk ve radikal İslam'a karşı ılımlı İslam. Şu an İslam coğrafyasının geneline bakın bu dört adım dışında herhangi bir çatışma alını yok."

Konferansa Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Baro Başkanı Kerami Gürbüz, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan İbrahim Erdoğan Samsun Politika Güncel Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 14 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta 2024? Kahramanmaraş bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Isparta bayram namazı saat kaçta 2024? Isparta bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

title