Haberler

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Mehmet Akif Ersoy Anma Programı düzenlendi

Güncelleme:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi. Programda, Mehmet Akif Ersoy'un vatanseverlik ve bağımsızlık mücadelesine olan katkıları vurgulandı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde (TOGÜ) Mehmet Akif Ersoy düzenlenen programla anıldı.

TOGÜ İslami İlimler Fakültesi tarafından 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu'nda "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı" gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz yaptığı konuşmada, "Mehmet Akif sadece bir şair değil, bir vatansever, bir düşünür ve aynı zamanda asil milletimiz için bir ilham kaynağıdır." dedi.

Rektör Yılmaz, şöyle devam etti:

"Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'ndaki dizeleriyle milletimizin bağımsızlık mücadelesini en güzel şekilde dile getirmiş ve milletimizin kalbinde ölümsüzleşmiştir. Bugün onun eserleriyle bir araya gelmekten büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Mehmet Akif Ersoy'un eserleri sadece bir dönem değil tüm zamanların insanına hitap eden evrensel mesajlar içermektedir. Mehmet Akif, milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, özgürlük mücadelesi gibi temel değerleri işleyen şiirleri ile bize yol göstermeye devam ediyor."

Anma programına, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, rektör danışmanları, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Mehmet Akif Ersoy Gaziosmanpaşa Akif Ersoy Tokat Akif Edebiyat Kültür Eğitim Güncel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title