Haberler

Temizlik görevlisi bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti

Abone Ol

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Salim Bozkurt, Barış Manço Parkı'nda temizlik yaparken bulduğu cüzdanı içini bile açmadan Safranbolu Belediyesi Halk Masası'na teslim etti. Cüzdan sahibi Nurseda Yirmibeş, onurlu davranışından ötürü Salim Bozkurt'a teşekkür etti.

TUNAKAN YILDIRIM

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Salim Bozkurt (39) Barış Manço Parkı'nda temizlik yaptığı esnada bulduğu cüzdanı içini bile açmadan Safranbolu Belediyesi Halk Masası'na teslim etti. Halk Masası yetkilileri tarafından ulaşılan cüzdan sahibi Nurseda Yirmibeş yaptığı onurlu davranıştan ötürü temizlik görevlisi Salim Bozkurt'a teşekkür etti.

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerinden Salim Bozkurt (39) sabah saatlerinde önce Safranbolu merkezinde yer alan Misak-ı Milli Meydanı'nda temizlik çalışmaları yaptı. Ardından Barış Manço Parkı'na geçerek çalışmalarına burada devam eden Bozkurt, temizlik yaptığı esnada parkta bulunan bir masanın altında cüzdan olduğunu fark etti. Etraftaki vatandaşlara kaybettikleri bir şey olup olmadığını soran Bozkurt cüzdanın sahibini parkta bulamayınca cüzdanın içini bile açmadan soluğu Safranbolu Belediyesi Halk Masası'nda aldı.

"BEN İNSANLIK VAZİFEMİ YAPTIM"

Safranbolu Belediyesi Halk Masası görevlileri iletişim bilgilerine ulaştığı ve tarihi çarşıda esnaflık yaptığı öğrenilen Nurseda Yirmibeş'e ulaşarak Halk Masası'na davet etti. Cüzdanı bulan Salim Bozkurt ve Nurseda Yİrmibeş Safranbolu merkezinde yer alan Halk Masası'nda bir araya geldi. Temizlik görevlisi Salim Bozkurt Nurseda Yirmibeş'e cüzdanını teslim etti. Nurseda Yirmibeş'te bu duyarlı davranışından ötürü Salim Bozkurt'a hem teşekkür etti hem de çanta içinde küçük bir hediye takdim etti.

Safranbolu Belediyesi temizlik görevlisi Salim Bozkurt, "Meydanı yıkadım. Saat: 10: 00 molasında Barış Manço parkına geldik. Barış Manço parkında temizlik yaparken bir cüzdan buldum. Halk Masası'na gelerek teslim ettim. Ben insanlık vazifemi yaptım" dedi.

"BULAN BELEDİYE İŞÇİSİ ARKADAŞA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bir gün önce çocuğu ile Barış Manço Parkı'na giden ve cüzdanını kaybettiğini sonraki sabah fark eden tarihi çarşıda lokum satışı üzerine esnaflık yapan Nurseda Yirmibeş ise şunları söyledi:

"Akşam çocuğumu parka getirmiştim. Parka getirdiğim esnada çantasından düşürüyorum, farkında değilim. Sabah çocuğumu okula bırakmaya giderken baktım cüzdanım yok. Olabilecek yerleri aradım. Bankaları aradım. Bankalarda kartlarımı iptal etmek üzereyken halk masasından arandım. Belediyede çalışan arkadaşın bulup Halk Masası'na teslim ettiğini öğrendim çok sevindim. Halk Masası'ndan teslim aldım. Burada çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum.  İçerisinde toptancılara ödemem gereken bir miktar para vardı, kartlarım yüklü miktardaydı."

"BU ONURLU DAVRANIŞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Cüzdanı bulan Salim Bozkurt'tan teslim alan ve sahibi Nurseda Yirmibeş'i arayarak haber veren Sadri Artunç Caddesi üzerindeki Safranbolu Belediyesi halk masası görevlisi Ertuğrul Akarsu şunları söyledi:

"Safranbolu Belediyesi temizlik işleri müdürlüğümüzde görev yapan Salim Bozkurt arkadaşımız, Yeni Mahalle'de Barış Manço çocuk parkında bir cüzdan buluyor. Cüzdanı yine Sadri Artunç Caddesi üzerinde bulunan meydandaki Halk Masası'na getirdi. Bizler de cüzdan sahibi olan Nur Seda Hanım'a telefonla ulaşarak kendisine cüzdanı teslim ettik. Bu vesileyle Safranbolu belediyesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görev yapan Salim Bozkurt arkadaşımıza bu onurlu davranışı için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Cüzdan sahibine de bulunduğu için yine çok mutluyuz. Zaman zaman vatandaşlarımız bu şekilde bizlere kayıplarını getiriyorlar, bizler de meydan Halk Masası'ndaki görevli personeller olarak vatandaşlarımıza ulaşıp bu şekilde emanetlerini teslim ediyoruz."

Kaynak: ANKA / Güncel

Barış Manço Safranbolu Bozkurt Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title