Haberler

SAĞLIK ÇALIŞANLARI EYLEMDE; 'GERÇEKTEN MELEK GİBİ BİR İNSANA KIYDILAR'

Abone Ol

KARAMAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Dr. Sülbiye Karaburgu, öldürülen Dr. Ekrem Karakaya ile birlikte çalıştığını belirterek, "Ne bizlere ne de hastalara sesini yükseltti.

KARAMAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Dr. Sülbiye Karaburgu, öldürülen Dr. Ekrem Karakaya ile birlikte çalıştığını belirterek, "Ne bizlere ne de hastalara sesini yükseltti. Her şeyini bizim ile paylaştı. Bu şiddet artık son bulsun. Gerçekten şu an konuşamıyorum. Gerçekten melek gibi bir insana kıyanlara, hiçbir şey söyleyemiyorum" dedi.

Yunak Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay, dün öğle saatlerinde Konya Şehir Hastanesi'nde görevli kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'yı klinikte tabancayla öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. İnfial yaratan cinayet sonrası sağlık çalışanları, tüm yurtta 2 günlük eylem kararı aldı. İş bırakan sağlık personeli, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği önünde toplanarak saldırıyı kınadı.

'NE BİZLERE NE DE HASTALARINA SESİNİ YÜKSELTTİ'

Öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'nın hocası olduğunu belirten endokrinoloji uzmanı Dr. Sülbiye Karaburgu, gözyaşlarını tutamadı. Dr. Karakaya'nın hep güler yüzlü olduğunu ifade eden Dr. Karaburgu, "Ekrem ağabeyim ile 2002 Eylül döneminde beraber çalışma fırsatı buldum. 6'ncı sınıf öğrencisiydim ve intern olarak çalışıyordum. Ne bizlere ne de hastalara sesini yükseltti. Her şeyini bizim ile paylaştı. Bizim harçlığımız olmadığı zamanlar, bize harçlık verdi. Bizlere yemek ısmarladı. Hastalara hiçbir zaman gülen yüzünü eksik etmedi. Keşke böyle bir olay hiç olmasaydı. Allah'ım mekanını cennet eylesin. Bu şiddet artık son bulsun. Gerçekten şu an konuşamıyorum. Gerçekten melek gibi bir insana kıyanlara, hiçbir şey söyleyemiyorum" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title