Haberler

Konyaaltı Belediyesi, Site Bahçesine Giren Kaplumbağayı Doğal Yaşam Alanına Bıraktı

Güncelleme:

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Liman Mahallesi'ndeki bir site yöneticisinin ihbarı üzerine belediye ekiplerini harekete geçirerek site bahçesine giren kaplumbağayı muayenesini yaptıktan sonra doğal yaşam alanına bıraktı. Başkan Esen'in kurduğu whatsapp grubu sayesinde gelen taleplere hızlıca cevap veriliyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, bahçelerine kaplumbağa giren Liman Mahallesi'ndeki bir site yöneticisinin ihbarı üzerine belediye ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler, site bahçesine giren kaplumbağayı muayenesini yaptıktan sonra doğal yaşam alanına bıraktı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kısa süre önce Konyaaltı sınırları içerisindeki site yöneticileri ve görevlileri ile bir araya gelmişti. Site yöneticisi ve görevlilerinin bu toplantıdaki talebi üzerine Başkan Esen, bir whatsapp grubu kurmuş, bu grup sayesinde gelen taleplere kendisi, başkan yardımcısı ve birim müdürleri ile anında cevap vermeye başlamıştı.

TALEPLER HIZLA ÇÖZÜLÜYOR

O günden bu yana, site yöneticileri ve görevlileri grubundan rutin hizmetlerle ilgili gelen talepler hızlıca çözüme kavuşturuldu. Başkan Esen'in yakından takip ettiği ve genel olarak rutin belediye hizmetlerinin talep edildiği iletişim grubunda geçtiğimiz gün ilginç bir olay yaşandı. Liman Mahallesi 35 sokakta bulunan Göksu Konakları site yöneticisi Mustafa Tekce, site bahçesine giren bir kaplumbağanın belediye ekipleri tarafından alınıp doğal ortamına bırakılması yönünde whatsapp hattına bir mesaj gönderdi.

MESAJI BAŞKAN ESEN YANITLADI

Site yönetiminden gelen "Merhaba, sitemize kaplumbağa girmiş. Belediyemiz kaplumbağayı alıp uygun, doğal bir yere koyabilir mi?" şeklindeki mesajı, "Mustafa bey günaydın. Hemen ekipleri yönlendiriyorum. Kaplumbağanın çok rahat edeceği bir doğal ortama naklini gerçekleştireceğiz" diyerek yanıtlayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in talimatlarıyla harekete geçen ekipler, kaplumbağayı dakikalar içerisinde bulunduğu yerden aldı. Kaplumbağa, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülerek, burada yapılan ilk muayenesinin ardından doğal ortamına bırakıldı.

"CAN DOSTUMUZ DOĞAL ORTAMINDA"

Site yöneticileri ve görevlileri ile her fırsatta bir araya geldiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, daha hızlı ve verimli iletişim sağlayabilmek adına kurulan whatsapp grubundan gelen talepleri başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte kendisinin de takip ettiğini ve gerektiğinde kendisinin de taleplere dönüş yaptığını söyledi. Site bahçesine giren kaplumbağa ile ilgili gelen mesajın dikkatinden kaçmadığını ve hemen ekipleri yönlendirdiğini aktaran Başkan Esen, "İlçe genelinde yer alan sitelerin rutin hizmet taleplerini aldığımız iletişim grubundan kaplumbağa ile ilgili talep için de hemen harekete geçtik ve ekiplerimiz can dostumuzu doğal ortamına bıraktı. Vatandaşımızın her türlü talebinde yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

BELEDİYE EKİPLERİ HEMEN GELDİ

Kaplumbağayı sitenin bahçesinde rutin işlerini yaptığı sırada yürürken gördüğünü belirten site görevlisi Zümrüt Polat, hemen site yöneticilerine haber verdiğini aktardı. Haber alır almaz site yönetici eşi Mustafa Tekce ile birlikte belediyeye haber verdiklerini söyleyen Anna Tekce ise "Neticede bir kuş ya da kedi gibi bir bahçe hayvanı değil. Her gün sokakta gördüğümüz bir hayvan değil. O yüzden eşimi aradım, o da belediyeye haber verdi. Sağ olsun ekipler hemen geldiler. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve belediye ekiplerine ilgileri için çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Güncel

Konyaaltı Belediyesi Semih Esen Konyaaltı Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title