Haberler

Kılıçdaroğlu: Gökçek, Görevden Alınmalı

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in görevden alınması gerektiğini belirterek, "Hükümet Sözcüsü dile getirdi.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in görevden alınması gerektiğini belirterek, "Hükümet Sözcüsü dile getirdi. 8 Haziran'a kadar bekleyeceklerini söylüyorlar. 8 Haziran'a kadar beklemeye gerek yok. Belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa, yapacakları ilk iş onu savcılığa bildirmek veya İçişleri Bakanı'nın doğrudan görevden alarak soruşturma başlatması gerekir" dedi.

FERİBOT KULLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli'nin Pertek İlçesi'nde il genelindeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geleceği toplantıya katılmak üzere THY uçağıyla Elazığ Havalimanı'na geldi. Kılıçdaroğlu, burada CHP Elazığ İl Başkanı Ünsal Karatepe, milletvekili aday adayı birinci sıra adayı Feyzi Septioğlu ve partililer tarafından karşılandı. Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Veli Ağbaba'nın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, karayoluyla Keban Baraj Gölü üzerinden karşıya geçmek için feribota bindi. Kılıçdaroğlu, kaptan köşküne çıkarak feribotun dümenine geçerek bir süre kaptanlık yaptı.

"GÖKÇEK GÖREVDEN ALINMALI"

Pertek'e geçen Kılıçdaroğlu, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeden önce gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya değinen Kılıçdaroğlu, "Tartışmanın boyutları örtülmek istense de artık örtülmez. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın büyük yolsuzluklarını iktidar zaten biliyor. Hükümet Sözcüsü dile getirdi. 8 Haziran'a kadar bekleyeceklerini söylüyorlar. 8 Haziran'a kadar beklemeye gerek yok. Belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa, yapacakları ilk iş onu savcılığa bildirmek veya İçişleri Bakanı'nın doğrudan görevden alarak soruşturma başlatması gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Pertek Termal Otel'de 350 muhtar ile bölgedeki kanaat önderleri ile yapacağı toplantı öncesi de gazetecilere ikinci bir açıklama yaptı. Tunceli'nin aydın ve çağdaş bir il olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Biliyorsunuz Tunceli halkı son derece çağdaştır. Kendisini, çevresini, dünyayı sorgulayan bir özelliği var. Dolayısıyla Tuncelili olmaktan onur ve gurur duyduğumu hemen her yerde belirtiyorum. Bugün muhtar arkadaşlarımız çok sorunlarının olduğunu bana aktardılar. Bu akşam muhtarlarımızı, sivil toplum örgütü temsilcilerini ve kanaat önderlerini dinleyeceğim. CHP'den beklentileri nedir? Neler istiyorlar bizden? Bunları dinleyeceğim güzel ve verimli bir toplantı olacaktır" dedi.

CHP'Lİ BAŞKANIN İSTİFASI

CHP'den önceki gün istifa eden Tunceli'nin Nazimiye İlçesi Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ile de ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, "Nazimiye Belediye başkanımız istifa etti. İstifası konusunda bazı bilgiler geliyor o bilgileri yüzde yüz teyit etmeden konuşmam doğru olmaz. Partideki arkadaşlarımız ve il başkanımız bu konuda bazı çalışmalar yapıyor o çalışmaların sonucunu bekliyoruz. Biz siyasetin özgür bir ortamda yapılmasını savunan bir partiyiz. Bizim geleneğimiz budur, demokrasi ve insan haklarına böyle bakarız. Her zaman özgürlüklerden, demokrasinin tam işlemesinden yanayız. Bir başkasının siyasi düşüncesinden ötürü baskı altına alınmasını asla kabul edemeyiz, İnsanı insan olarak kabul etmeliyiz onun düşüncesine de saygı duymalıyız. Biz dünyaya ve siyasete nasıl bakıyorsak herkesin de bizim siyasi düşüncemize ve dünyamıza aynı pencereden bakmasını isteriz. Dolayısıyla bu kentte hiçbir siyasi partinin başka bir partiye siyasi baskısı olmamalıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş ile yaptığı görüşmeye de değinerek, "Sayın Kemal Derviş, sadece Türkiye de değil dünyada bilinen sayılı iktisat uzmanlarından biridir. Pek çok uluslararası kuruluşta çalışıyor, sadece Türkiye'nin değil dünyanın sorunlarını özellikle ekonomik ve sosyal sorunlarını yakından izleyen bir isim. Kendisi sosyal demokrat ve partimizin de bir üyesi, ben kendisinden sıcak siyasete girmesini istedim. İşlerinin yoğunluğu özellikle ABD, Fransa ve Almanya'da işlerinin çok yoğun olduğunu belirtti. Bu yüzden sıcak siyasete girmeyeceğini bana söyledi. Ama CHP iktidara gelirse ve kendisine bir fırsat verilirse kendisinin ekonomi yönetiminden görev arayacağını bana ifade etti" dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra muhtarlar, kanaat önderleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle toplantıya geçti. - Tunceli

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Melih Gökçek Tunceli Politika Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title