Haberler

Kamer Genç Mezarı Başında Anıldı

Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı.

Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı.

Kamer Genç'in mezarının da bulunduğu Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan Köyü Mezarlığı'nda düzenlenen anma programı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genç'i anmak için gönderdiği mesajının okunmasıyla başladı.

Anmaya katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2016 yılında yaşamını yitiren Kamer Genç'i minnetle andığını söyledi.

Kamer Genç'in 1940 yılında Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyünde fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini ve Türkiye'de uzun yıllar siyaset yaptığını anımsatan Ağbaba, şunları ifade etti:

"Kamer Genç, Ramazan köyünün en yoksul ailesinin çocuğu olarak doğuyor, devletin ve cumhuriyetin vermiş olduğu imkanlarla okuyor, önce devlette göreve başlıyor ardından danışma meclisi üyeliği ve milletvekilliği yapıyor. Eğer Kamer Genç, Kamer Genç oldu ise bilin ki bu laik ve demokratik cumhuriyetin sayesindedir. Birilerinin yıkmak istediği cumhuriyetin sayesindedir. Eğer Kamer Genç bu toprağın altında rahat yatacaksa, bu cumhuriyeti yaşatmak hep beraber hepimizin boynunun borcudur. Ben bir kez daha minnetle anıyorum."

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Ağbaba ve CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve berberindekiler Genç'in mezarına karanfil ve güller bıraktı.

Anma etkinliğine, Ağbaba ve Özel'in yanı sıra Nazımiye Kaymakamı Akın Zor, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, CHP'liler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Veli Ağbaba Türkiye Tunceli Politika Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title