Haberler

Doping Ülkeye İhanettir"

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar sporcularla sohbet ediyor- Çintimar ile röportaj- Çintimar'ın federasyon yetkilileriyle sohbet etmesi- Çintimar ile röportaj (devam)- Çintimar sporcularla fotoğraf çektiriyor "Doping ülkeye ihanettir"- Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: - "Bundan sonra dopingli çıkacak bir sporcuyu, sporcu olarak da kabul etmiyoruz.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar sporcularla sohbet ediyor- Çintimar ile röportaj- Çintimar'ın federasyon yetkilileriyle sohbet etmesi- Çintimar ile röportaj (devam)- Çintimar sporcularla fotoğraf çektiriyor "Doping ülkeye ihanettir"- Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar: - "Bundan sonra dopingli çıkacak bir sporcuyu, sporcu olarak da kabul etmiyoruz. Bile bile doping yapan, dopingli yakalanan sporcunun 'bu ülkeye ihanet etmekten başka bir derdi yok' demektir"- " ( Aslı Çakır Alptekin'in CAS'taki davası) Olimpiyattan sonra WADA 'Bu sporcuda doping yoktur, ödülünü verebilirsiniz' diye yazı vermiş. Ondan sonra ne oldu da dopingli çıkarıldı. Bununla ilgili CAS süreci devam ediyor. Biz de sporcumuzun yanındayız" FAHRETTİN GÖK - Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, dopingle mücadele konusunda, "Bundan sonra dopingli çıkacak bir sporcuyu, sporcu olarak da kabul etmiyoruz. Bile bile doping yapan, dopingli yakalanan sporcunun bu ülkeye ihanet etmekten başka bir derdi yok demektir" dedi. Çintimar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyonun dopingle ilgili izlediği bir tek yol olduğunu, sonraki süreçte kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Doping konusunda bilgilendirmeler yaptıklarını anlatan Çintimar, şunları kaydetti: "Bundan sonra dopingli çıkacak bir sporcuyu, sporcu olarak da kabul etmiyoruz. O sporcuyu camiamızda da istemiyoruz. Bile bile doping yapan, dopingli yakalanan sporcunun 'bu ülkeye ihanet etmekten başka bir derdi yok' demektir. Onun için 'bundan öncekiler bilinçlendirilmedi, anlatılmadı, bilmiyorlardı' diye kabul ediyoruz ama bundan sonra herkese çok ciddi anlamda bilgilendirme yapıyoruz. Bu bilgilendirmeden sonra da hala doping kullanan varsa onlara bir tek kelime söylemek gerekiyor. O da bu ülkeye ihanet."Çintimar, 2015 yılı Dopingle Mücadele Komisyonu'nun almış olduğu karar gereği dopingle yakalanan sporunun direkt 4 yıl ceza aldığını belirterek, "Bu da zaten onun spor hayatının bitmesi demektir. Bu anlamda da şu an rahatız. Dopingli kim çıkarsa çıksın, hiçbir şekilde yanında olmayız" ifadesini kullandı. - Aslı Çakır Alptekin'in CAS'taki davasıÇintimar, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından olimpiyat şampiyonu milli sporcu Aslı Çakır Alptekin'in ceza alması için yapılan başvuruyu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) 2 Haziran'da görüşeceğini anımsattı.Bu sporcuyu yalnız bırakmayacaklarını dile getiren Çintimar, sözlerini şöyle tamamladı: "CAS sürecinde sadece bir sporcumuz var. O sporcumuzun yanındayız. Çünkü orada daha önce olimpiyattan sonra Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) 'Bu sporcuda doping yoktur, ödülünü verebilirsiniz' diye yazı vermiş. Ondan sonra ne oldu da dopingli çıkarıldı. Bununla ilgili CAS süreci devam ediyor. Biz de bu anlamda federasyon olarak sporcumuzun yanındayız. Kaybedebiliriz, kazanabiliriz mahkeme bu. Yorum, oradaki insanların yorumu önemli. Biz o yorumu bekliyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Aslı Çakır Türkiye Politika Güncel Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Batman Havalimanı'nda polis memuru yanlışlıkla komiser yardımcısını vurdu

Batman Havalimanı'nda polis memuru yanlışlıkla komiser yardımcısını vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title