Haberler

ZONGULDAK - Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Toptan'dan, Filyos bölgesi değerlendirmesi

Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Köksal Toptan, Filyos bölgesindeki çalışmalara ilişkin, "Orada heyecan verici işler yapılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Köksal Toptan, Filyos bölgesindeki çalışmalara ilişkin, "Orada heyecan verici işler yapılıyor. Yüzlerce, binlerce insan orada çalışıyor." dedi.

Toptan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi" kapsamında, İnağzı Mahallesi'ndeki Köksal Toptan İlkokulu ve Ortaokulu'nun kütüphanesinin açılışına katıldı.

Hayırsever avukat Ali Osman Odabaş'ın, eşi avukat Hikmet Odabaş'ın anısına oluşturduğu kütüphanenin açılışı öncesinde öğrenciler halk oyunu gösterisinde bulundu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Toptan ve beraberindekiler kütüphaneyi gezip, yetkililerden bilgi aldı.

Köksal Toptan, kütüphanenin öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Kentte daha güzel şeyler yapma imkanı bulacaklarını belirten Toptan, "Eğitim alanında mükemmel bir noktadayız. Üniversitemiz, Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız büyük bir gayret içerisinde. Bu takım bize lig atlatacaktır. Dün Filyos bölgesini dolaştım. Orada gördüklerim Zonguldak'ın da lig atlayacağını bize göstermektedir. Orada da harika işler yapılıyor. Türkiye ekonomisinin ve geleceğinin daha parlak, daha büyük, daha başarılı olması için şu anda orada 4 bin kişi çalışıyor. Yakında belki de daha da çok insan çalışacak." ifadesini kullandı.

Toptan, Zonguldak-Filyos yolunun tamamının ihale edildiğini aktararak, "Her şey güzel olacak, her şey bugünden daha güzel olacak. Zorluklarımız var ama bu zorlukları yene yene deyim yerindeyse kendini kanıtlaya kanıtlaya başarı çizgisine varacağız. Onun için her şeyimiz var. En önemlisi eğitime hevesli, yetenekli, gayretli, ilgili gençlerimiz, çocuklarımız var." diye konuştu.

Etkinliğe Köksal Toptan'ın eşi Saime Toptan, Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ile kurum müdürleri katıldı.

"Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıyor"

Etkinlik sonunda bir gazetecinin, "HDP'nin kapatma davası sürecine değerlendirmeniz olacak mı?" sorusu üzerine Toptan, "Yargıda, yargı en doğru kararı verecektir." yanıtını verdi.

Toptan, Filyos bölgesiyle ilgili sorular üzerine de Filyos'ta devam eden çalışmaların yürüyüşünde hiçbir eksikliğin ve aksaklığın olmadığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Orada heyecan verici işler yapılıyor. Yüzlerce, binlerce insan orada çalışıyor. Önemli tarafı bunun çok büyük bir bölümü beyaz yakalı. O büyük eserle birlikte vadiye kültür de eğitim de gelecek ve onun kalitesi yükselecek. Bir taraftan büyük bir sanayi bölgesi, öbür taraftan Bartın, Çaycuma taraflarında maksimum yapılabilecek tarım çalışmaları ama hepsinden önemlisi çevre kirliliği yapmayacak büyük sanayi yatırımlarının ortaya çıkması Zonguldak için, Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıyor."

Filyos'taki çalışmaların bittiği zaman ülkenin en önemli yatırım bölgesi haline geleceğine dikkati çeken Toptan, "Çok heyecanlandım. Bütün vatandaşlarımızın aynı heyecanı yaşamasını ve yaşatmasını diliyorum. Gençlerimizin, çocuklarımızın o alanı gezmelerinde fayda görüyorum, çünkü bizim ortak değerlerimizdir. Çocuklarımızın bunlara sahip olma şuurunu edinmeleri lazım. O fabrikalar artık yapanların değil, milletin malı haline gelmiştir. Sahiplenmemiz lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Köksal Toptan, Filyos'un önemine işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu, Türkiye'nin eseridir, tıpkı Çanakkale Boğazı Köprüsü gibi. Çok büyük yatırımları yapan Türkiye artık önü açık bir Türkiye'dir. Benim gördüğüm kadarıyla her şey eş güdüm içerisinde yürütülüyor ama Sayın Bakanın, 'Zonguldak, bölgenin, Türkiye'nin yıldızı olacak' sözünü hatırlarsanız Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yıllar önce Alaplı'da söylenmiştir. O yolda yürüyor Türkiye ve Zonguldak, önümüz açık."

Kaynak: AA / Güncel

Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title