Haberler

Başkentte Kültür Sanat

Devlet Tiyatroları bu hafta 15 oyunla, Devlet Opera ve Balesi ise 7 eserle seyirci karşısına çıkacak."Ben Ödüyorum" 28 Kasım'da Küçük Tiyatro'daki prömiyer ile tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Devlet Tiyatroları bu hafta 15 oyunla, Devlet Opera ve Balesi ise 7 eserle seyirci karşısına çıkacak.

"Ben Ödüyorum" 28 Kasım'da Küçük Tiyatro'daki prömiyer ile tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Bu hafta Başkentlilerin katılabileceği bazı kültür sanat etkinlikleri şunlar:

-Tiyatrolar-

Akün Sahnesi:

"Bir Delinin Hatıra Defteri" 27 ve 28 Kasım'da seyredilebilecek. Yönetmenliğini Cem Emüler'in üstlendiği oyunda Erdal Beşikçioğlu rol alıyor.

Altındağ Tiyatrosu:

Fürazan'ın yazdığı, Funda Mete'nin yönettiği "Kış Gelmeden", 22-23 ve 24 Kasım'da seyirci karşısına çıkacak. Çocuk oyunu "Boğaç Han" sahnelenecek. İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı "Mirasılar", 27 ve 28 Kasım'da izlenebilecek.

Büyük Tiyatro:

Orhan Asena'nın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu'nun yönettiği "Hürrem Sultan", 23 ve 25 Kasım'da sahne alacak. Oyunun müzikleri Can Atilla'ya, dekor tasarımı Güven Öktem'e, kostümleri ise Sevgi Türkay'a ait. 27 Kasım'da da "Kerbela" seyirciyle buluşacak.

Cüneyt Gökçer Sahnesi:

"Fosforlu Cevriye" müzikali 27 ve 28 Kasım'da sanatseverlerin karşısına çıkacak. Suat Derviş'in kaleminden çıkan yapımın müzikleri ve yönetmenliği ise Gülriz Sururi'ye ait.

Küçük Tiyatro:

Haldun Taner'in yazdığı "Huzur Çıkmazı" 22-23 ve 24 Kasım'da izlenebilecek.

"Ben Ödüyorum" 28 Kasım'da prömiyer yaparak tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak. Vladlen Alexandrov'un yönettiği oyunda aldatılmış yalnız bir erkeğin aile mutluluğunu elde etmek için profesyonel bir aktrisi eş, sokak fahişesini kız ve parasız bir ressamı dost olarak kiraladığı kurmaca yaşamıyla yüzleşmenin hüzünlü ve neşeli halleri anlatılıyor. Olcay Kavuzlu, Şevki Çepa, Sinem Şahin, Nurcan Süer ve Ceren Narinoğlu'nun rol aldığı oyunu Yves Jamiaque yazdı, Hüseyin Mevsim çevirdi.

Oda Tiyatrosu:

Zeynep Kaçar'ın yazdığı, Ünsal Coşar'ın yönettiği "Krem Karamel", Servet Pandur Burak Talı'nın performansıyla 22-23 ve 24 Kasım'da sahnelenecek. 27 ve 28 Kasım'da ise Şahin Örgel'in yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Yosunlar" seyredilebilecek.

Stüdyo Sahne:

"Jerry ve Tom" 23, 25 ve 27 Kasım'da seyirciyle buluşacak. İnsan öldürmeyi rutin haline getirmiş iki kiralık katilin anlatan oyunda Cüneyt Mete, Özgür Öztürk, Ünsal Coşar ve Yıldız Kaplan rol alıyor.

İrfan Şahinbaş Sahnesi:

"Cesaret Ana ve Çocukları", 22 ve 24 Kasım'da sahne alacak. 28 Kasım'da ise "Yastık Adam" izlenebilecek. İlham Yazar'ın yönettiği oyunda Tolga Tekin, Mesut Turan, Murat Çidamlı, Buğra Koçtepe rol alıyor.

Şinasi Sahnesi:

"Sırça Kümes", 27 ve 28 kasım'da seyircilerin karşısına çıkacak.

-Opera-

Opera Sahnesi :

"Amazonlar" balesi 22 Kasım'da, "Harem" 24 Kasım'da seyredilebilecek. Modern dans gösterisi "Bir Yaz Gecesi Rüyası", 26 Kasım'da sahnelenecek. "Don Giovanni" operası ise Kasım ayında dinlenebilecek.

Operet Sahnesi:

"Seslerle Anadolu" müzikli gösterisi 25 Kasım'da sahneye konacak. 27 Kasım'da ise "Keman-Trombon Resitali" sanatseverlere sunulacak.

Leyla Gencer Sahnesi :

Çocuk müzikali "Sihirli Dünya" 25 Kasım'da sahnelenecek.

-CSO-

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 22-23 Kasım'da "Çin haftası-" temalı bir konserle CSO Konser Salonu'nda müzikseverlerin karşısına çıkacak. Perry So-'nun şef ve Cheng-Yıng Chuang'ın "Pipa" ile solist olarak yer aldığı konserde, "Yasemin Çiçeği Üvertürü", Liu Xing'in "Reminiscences of Yunnan"ile Antonin Dvorak'ın "7. Senfoni re minör op.70" eserleri seslendirilecek.

Muhabir: Tuğba Özgür Durmaz

Yayıncı: Tolga Özgenç - ANKARA

Kaynak: AA / Güncel

Devlet Tiyatroları Erdal Beşikçioğlu Altındağ İzmir Politika Güncel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title