Haberler

Başbakan Yardımcısı Bozdağ Açıklaması

"Yolsuzluk adı altında sürdürülen iftira kampanyası ve siyaset mühendisliği, kirli operasyon, AK Parti'nin en güçlü noktasından AK Parti'yi vurma ve böylelikle milletle AK Parti arasında kurulmuş olan gönül bağını koparmaya dönük kirli bir oyun" "Bunun, bütün boyutlarıyla da milletimiz tarafından görüldüğünü, görüleceğini biliyoruz.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Yolsuzluk adı altında sürdürülen iftira kampanyası ve siyaset mühendisliği, kirli operasyon, AK Parti'nin en güçlü noktasından AK Parti'yi vurma ve böylelikle milletle AK Parti arasında kurulmuş olan gönül bağını koparmaya dönük kirli bir oyun. Bunun, bütün boyutlarıyla da milletimiz tarafından görüldüğünü, görüleceğini biliyoruz. Milletimize her zaman olduğu gibi bu konuda da güveniyoruz. Bizim alnımız aktır, başımız diktir" dedi.

Ressam Selahattin Kara'nın Milli Saraylar Dolmabahçe Sanat Galerisi'ndeki  "İstanbul Resimleri" sergisinin açılışına katılan Bozdağ, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bozdağ, İstanbul merkezli operasyona ilişkin soru üzerine, Türkiye'de yolsuzluk ve yoksullukla mücadele konusunda hükümetin ortaya koyduğu kararlılığın, elde ettiği başarıların ortada olduğunu söyledi.

Türkiye'deki ekonomik gelişmelerden ve diğer alanlarda yaşanan ilerlemelerden bahseden Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugün bambaşka ve muhteşem Türkiye varsa bütün bunlar, AK Parti hükümetlerinin milletin emanetine sahip çıkması, milletin vergilerini doğru kullanması, yolsuzluk ve yoksullukla etkin ve aktif mücadele etmesinin doğal bir sonucudur. Güçlü bir Türkiye var. Güçlenen bir Türkiye var. İstikrarlı bir Türkiye var. Güven ortamının her yerde hakim olduğu bir Türkiye var. Böylesi bir Türkiye'den rahatsız olan çevreler de var. İsteniyor ki Türkiye'de istikrar bozulsun, huzur bozulsun, güven ortamı ortadan kalksın, IMF'nin kapısında dilenen yeni bir Türkiye ortaya çıksın. Bugünün Türkiyesi sadece Türkiye'nin içinde değil, dünyanın dört bir yanında hakkın sesi olan bir Türkiye'dir. Mısır'da bir şey olduğu zaman konuşan, Suriye'de bir şey olduğu zaman hakkın yanında duran, dünyanın neresinde olursa olsun, hakkı söyleyen bir Türkiye var. Bundan da rahatsız olan çevreler var."

"Bu millet her zaman oyunları, tuzakları bozmuştur"

Bozdağ, hükümetin bugüne kadar yaptıklarının ortada olduğunu dile getirerek, "Milletimizin önünde ne yapmışsak yaptık. Milletimiz de her seçimde bunlara dair değerlendirmesini yapmıştır. Bu yolsuzluk adı altında sürdürülen iftira kampanyası ve siyaset mühendisliği, kirli operasyon, AK Parti'nin en güçlü noktasından AK Parti'yi vurma ve böylelikle milletle AK Parti arasında kurulmuş olan gönül bağını koparmaya dönük kirli bir oyun. Biz bunu açık bir şekilde ifade ediyoruz. Bunun, bütün boyutlarıyla da milletimiz tarafından görüldüğünü, görüleceğini biliyoruz. Milletimize her zaman olduğu gibi bu konuda da güveniyoruz. Bizim alnımız aktır, başımız diktir" diye konuştu.

AK Parti'nin, Türkiye'de 11 yıldır iktidarda olduğunu, hem merkezi hükümetin hem de belediyelerin bütçelerini AK Parti'nin yönettiğini hatırlatan Bozdağ, "Bu kadar zaman içinde Türkiye'de AK Parti'ye dönük elle tutulur bir yolsuzluk iddiası ortaya atılamadı. Şimdi de atılmış bir şey yok. Bakanlarımıza dönük bir şey yok. Çocukları, aileleri üzerinden bakanlara, onların üzerinden de AK Parti hükümetine ve AK Parti'ye dönük bir operasyon vardır. Bunun bütün boyutlarıyla zaman içinde ortaya çıkacağını, milletimizin çok basiretli bir değerlendirmeyle bunun gerekli notunu da vakti geldiğinde vereceğine yürekten inanıyorum. Çünkü bu millet her zaman oyunları, tuzakları bozmuştur. Bunu da bozacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok" ifadelerini kullandı.

"AK Parti'nin gücünün kaynağı milletin desteği ve duası, Allah'ın yardımı"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, AK Parti'nin, gazete manşetleri, kasetler, tehditler, şantajlar, sermayenin desteği, dış güçler veya karanlık odakların kirli ittifakları sonucunda değil, herkese ve her şeye rağmen bütün manşetlere, bütün karşı oluşlara rağmen, milletin gönülden desteğiyle ve duasıyla iktidara geldiğini vurgulayarak, AK Parti'nin gücünün kaynağının milletin desteği ve duası, Allah'ın yardımı olduğunu söyledi.

Bu güç kaynağıyla yollarına devam edeceklerini aktaran Bozdağ, "Bundan sonraki süreçlerde atılacak manşetler, yapılacak yayınlar, ortaya konacak yeni kirli başka hesaplar, tuzaklar her ne olursa olsun, biz onları boza boza yolumuza devam edeceğiz. Bütün bu oyunların ana nedenleri de Türkiye'nin huzur ortamını, istikrarı ve güvenli ortamını bozmak ve Türkiye'yi eski Türkiye'ye geri döndürme gayreti ve çabalarıdır. Bu çabaları da biz iktidar olarak boşa çıkaracağız" diye konuştu.

"Bunlar tamamen Başbakanımızın takdirinde, değerlendirmesinde olan konulardır"

"Soruşturmada adı geçen bakanların yeni kabinede yer almayacağı" yönündeki iddialara ilişkin soruya karşılık Bozdağ, AK Parti hükümetlerinin, millete başarıyla hizmet ettiğini söyledi.

Bozdağ, "Zaman zaman sayın Başbakanımız, hükümetlerle ilgili değerlendirmeler yaptı. Bu, AK Parti hükümetleri içinde zaman zaman oldu. Bundan sonraki zaman içinde değerlendirme olur mu olmaz mı, buna dair takdir ve karar yetkisi de sayın Başbakanımıza aittir. İftira kampanyaları veya başka şeylere dönük adımlarla, AK Parti'ye dönük birtakım operasyonlarla alınacak kararlar değildir. Bunlar tamamen sayın Başbakanımızın takdirinde, değerlendirmesinde olan konulardır."

- İstanbul

Kaynak: AA / Güncel

Bekir Bozdağ Ak Parti İstanbul Türkiye Politika Güncel Haberler

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Çanakkale'de orman yangını! Orman yangını söndürüldü mü? Çanakkale'de orman yangını mı çıktı? 2024 YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? TYT-AYT-YDT sonuçları açıklandı mı? A Milli Takım maç takvimi! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? #9917 A Milli Takımı kaçıncı sırada? A Milli Takımı F Grubu'nda kaç puan topladı? 19 HAZİRAN BURÇ YORUMU Burçları neler bekliyor? AŞK, EVLİLİK, KARİYER, PARA TÜRKİYE- GÜRCİSTAN MAÇINDAN KARELER #9917 Türkiye- Gürcistan maçı anlık görüntüler!
3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title