Haberler

Almanya Dışişleri Bakanı: Sivil Halkın Korunması En Öncelikli Olmalı

Güncelleme:

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Berbock, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırılarında sivil halkın korunmasının en yüksek öncelik olması gerektiğini belirtti. Baerbock, İsrail ordusunun Refah'ta süren eylemlerinden derin endişe duyduğunu ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Berbock, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırılarında sivil halkın korunmasının en yüksek öncelik olması gerektiğini belirtti.

Baerbock, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Refah'ta süren eylemlerinden derin endişe duyduğunu ifade etti.

Refah'taki insanların nereye gideceklerini bilmediklerini ve kaçabilecekleri güvenli bir yerin de bulunmadığını aktaran Baerbock, "Ancak sivil halkın korunması en yüksek önceliğe sahip olmalıdır. Bu şu anda görünmüyor." dedi.

Baerbock, bu durumun sadece Gazze halkı için değil, İsrail'in güvenliği açısından da vahim olduğunu kaydetti.

Almanya'nın devlet politikasında İsrail'in güvenliğine yönelik tutumunu hatırlatan Baerbock, "Bu aynı zamanda İsrail'in bu savaşta kendisini kaybetmemesi için her şeyi yapmak anlamına da geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Baerbock, "Açık olan; Hamas Gazze'deki insanların acılarına hemen son verebilir. Ancak Hamas'a karşı savaşın tek başına askeri olarak kazanılamayacağı da açıktır." dedi.

Güvenli yer, ilaç, yiyecek, yakıt gibi temel ihtiyaçlar olmadığından yeni acıların ve nefretin ortaya çıkacağı uyarasında bulunan Baerbock, "Ve Refah'a daha çok bomba ve daha çok tank esirleri de tehlikeye atıyor." ifadesini kullandı.

Baerbock, çatışmalara ara verilmesine ve esirlerin serbest bırakılmasına ilişkin müzakerelere devam edildiğini belirterek, zor olsa da diplomatik çabalardan vazgeçmediklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Almanya İsrail Refah Gazze İnsan Hakları Dış Politika Dünya Güncel Haberler

Şimdi ABD ve İsrail düşünsün! Çin'den tam bağımsız Filistin devletinin kurulmasına tam destek

Şimdi ABD ve İsrail düşünsün! Çin'den tam bağımsız Filistin devletinin kurulmasına tam destek

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Bakmadan Geçme

Survivor ilk eleme adayı kim oldu? Dün akşam Survivor'da dokunulmazlığı kim kazandı? 30 MAYIS BİM AKTÜEL YENİ GELEN ÜRÜNLER! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Çin Filistin'i destekliyor mu? Çin, Filistin-İsrail savaşında kimi destekliyor? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 30 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl, hastalığı ne? Kadir İnanır'ın son durum ne? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 30 Mayıs dün gece deprem mi oldu? İsrail'in Refah Katliamlarının Lanetlenmesine Dair Karar Resmi Gazete'de yayınlandı! Bugün (30 Mayıs) Resmi Gazete kararları neler? Konferans Ligi Şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne gidiyor mu? Limon FC olayı ne, Limon FC maçında ne oldu? #129300 30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur?
Ali Koç, Galatasaray'ın efsanesine yapılan saygısızlığa sert çıktı

Ali Koç, Galatasaray'ın efsanesine yapılan saygısızlığa sert çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title