Haber : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş: - "Mit Müsteşarı'nın Kellesini Almak İstediler" - Haberler

Haberi Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş: - "Mit Müsteşarı'nın Kellesini Almak İstediler"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, geçmişte kendilerini sindirmek için girişimlerde bulunulduğunu anımsatarak, "MİT Müsteşarının kellesini almak istediler.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, geçmişte kendilerini sindirmek için girişimlerde bulunulduğunu anımsatarak, "MİT Müsteşarının kellesini almak istediler. Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat olduğu gün ve saati seçmişlerdi. MİT Müsteşarı'nın koluna kelepçe takacaklardı. Arkasından da Recep Tayyip Erdoğan'a kelepçe takacaklardı. Başarılı olamadılar." dedi.

Ataş, Burdur Öğretmenevi'nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bugünlere, vatandaşların gayretli çalışmaları ve mazlum ülkelerdeki mazlum insanların seccadelerine kapanıp sabahlara kadar gözyaşı döküp dua etmeleri sonucunda geldiğini söyledi.

Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılara yardımlarına dikkati çeken Ataş, "Biz inancımız ve insanlığımız gereği yardım ediyoruz. Belki o Suriyelilere yaptığımız yardımlar bizi bu belalardan muhafaza ediyor. 15 Temmuz gecesi milyonlarca insan sokaklara döküldü. Allah korusun o gece Recep Tayyip Erdoğan'ın başına bir iş gelseydi bugün Türkiye'nin hali ne olurdu, hiç düşündünüz mü? Hiçbirimiz bugün buralarda olamazdık." diye konuştu.

AK Parti'nin bugüne kadar 5 genel, 3 yerel ve bir Cumhurbaşkanlığı seçimi ile 2 referandum yaşadığını hatırlatan Ataş, girdikleri her seçimde oyları artırdıklarını belirtti. 2007'de e-muhtıra vermek suretiyle AK Parti'yi sindirmek isteyenler olduğunu dile getiren Ataş, hükümetin gerekli cevabı verdiğini kaydetti.

Ataş, 2008'de iktidar partisi olarak 346 milletvekilleri bulunmasına rağmen kapatma davası açıldığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Kapatma davası Anayasa Mahkemesinden geri döndü. Mayıs 2013'te gezi olaylarını ülkeye yaşattılar. Gezi olaylarına gelirken nisan 2013'te Türkiye'de 100 milyar dolarlık bir temel atma başlangıcı vardı. Üçüncü boğaz köprüsü, üçüncü havalimanı, körfez geçiş köprüsü ve enerji ihalesi yapılması gibi 100 milyar doları bulan temel atma olayları yaşandı. Mayıs ayında hayatları boyunca bir yere bir tane ağaç dikmemiş tipler, Taksim'de 12 ağacı bahane ettiler."

Şubat 2014'te Irak'ın kuzeyinde Türkmenlere yardım götüren tırların önünün kesilip, operasyon düzenlendiğini ifade eden Ataş, "Başarılı olamadılar. MİT Müsteşarı'nın kellesini almak istediler. Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat olduğu gün ve saati seçmişlerdi. MİT Müsteşarı'nın koluna kelepçe takacaklardı. Arkasından da Recep Tayyip Erdoğan'a kelepçe takacaklardı. Başarılı olamadılar. Allah onlara o zevki tattırmadı. İnşallah bundan sonra da tattırmayacak." dedi.

Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

AA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Mustafa Ataş AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title