Haberler

Ada Bale Gösterisi' En Çok Okunan Çocuk Kitabı Oldu

'Ada Bale Gösterisi' en çok okunan çocuk kitabı olduİSTANBUL, (DHA)-ÜNLÜ Balet Tan Sağtürk, koreograflığını yaptığı, edebiyat ve baleyi buluşturan Ada Bale Gösterisi'nde serisinin çok sevildiğini belirterek, "Türkiye'de en fazla yayılan çocuk kitaplarından birine dönüştü" dedi.

'Ada Bale Gösterisi' en çok okunan çocuk kitabı oldu

İSTANBUL, (DHA)-ÜNLÜ Balet Tan Sağtürk, koreograflığını yaptığı, edebiyat ve baleyi buluşturan Ada Bale Gösterisi'nde serisinin çok sevildiğini belirterek, " Türkiye'de en fazla yayılan çocuk kitaplarından birine dönüştü" dedi.

Bahçeşehir Koleji Dragos Kampüsü'nde gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerle bir araya gelen ünlü Balet Tan Sağtürk, baleye başlama serüvenini anlattı. Söyleşi öncesi Bahçeşehir Koleji Dragos Kampüsü öğrencileri hazırladıkları dans gösterisiyle sahne aldı. Türkiye genelinde yıllardır söyleşiler yaptığını, Türkiye'nin de buna ihtiyacı olduğunu belirten Tan Sağtürk, "Bir tane çocuğu hem yetenek hem de fikren yakalayabilirsek ne mutlu. Çünkü, Türkiye'nin bunlara çok ihtiyacı var. Herhalde yılda 150-200 söyleşi oluyor. Yeni nesil dinlemeyi biliyor ve yaş grubu ne olursa olsun onlarla bir arada olmak bana da çok büyük bir mutluluk veriyor. O sorular da aslında bana birçok şey öğretiyor. Çünkü onlarla o ilişkiye geçince onları tanıyabiliyorsunuz" diye konuştu.

"YENİ NESİLE ÜMİTLE BAKIYORUM"

Çocukların eskisi gibi doktor, mühendis, avukat gibi klişe meslekleri seçmek yerine bir enstrüman çalmak ve tiyatrocu olmak istediğini anlatan Sağtürk, "Bu fazlasıyla görünmeye ve duyulmaya başlandı. Bu işte ufacık da bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Yeni nesile ümitli bakıyorum. Bunu da hiçbir zaman kaybetmiyorum. Yeni nesil anne ve baba anlayışı eskiye göre biraz daha farklılık kazandı. Artık anne ve babalar dost olmayı seçiyor. Kendi yapmadıkları birtakım şeylerin çocuklarının yapmalarını çok arzu eden bir Türkiye görüyoruz. Birçok şehirde okul açtığımdan buna şahit olabiliyorum" ifadelerini kullandı.

"HEM BALEYİ HEM HİKAYESİNİ ÖĞRENİYORLAR"

Doğan Egmont Yayıncılık ile birlikte Ada Bale Gösterisi'nde serisini hazırladıklarını ve kitabın koreograflığını yaptığını ifade eden Sağtürk, şöyle devam etti:

"Bu kitapta Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Don Kişot gibi klasikler bale ile buluşuyor. Bunlar görev kitabı gibi düşünüldü. Çok fazla insan büyük başyapıtların hikayelerini bilmiyordu. Mesela bir Kuğu Gölü Balesi'ni bilir ama hikayesini bilmediğini fark ediyorduk. Dolayısıyla ben öylesine bir kitap yazdım ki kendi çocuğuma anlattığım masaldan yola çıkarak o masalı başka çocuklara da anlatmış oldum. Çocuk 15 dakika içinde kitabı okurken başyapıtın hikayesini öğreniyor. İçine müzik ilave ettik ve Türkiye'de en fazla yayılan çocuk kitaplarından biri haline dönüştü."

"TAN SAĞTÜRK AKADEMİ 14 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTI"

Tan Sağtürk Akademi'nin 25'in üzerinde okula ulaştığına dikkat çeken Sağtürk, "14 bin öğrenciye ulaştık. Bu dünyada çok büyük bir okul haline dönüştü. Demek ki insanlar buna ihtiyaç duyuyor. Üniversiteye girerken puan olarak çok katkıda bulunan bir eğitim de vermiş oluyoruz. O yüzden de tercih ediliyor diye düşünüyorum" dedi.

Söyleşi sonrası Bahçeşehir Koleji Dragos Kampüsü Okul Müdürü Ayşenur Bilgicioğlu tarafından Tan Sağtürk'e çiçek takdim edildi.

(FOTOĞRAF-GÖRÜNTÜ)

(Tür: İstanbul)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tan Sağtürk Bahçeşehir İstanbul Türkiye Politika Güncel Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

Şampiyonluk son haftaya kaldı! Fenerbahçe, Galatasaray'ı deplasmanda 1-0 yendi

Şampiyonluk son haftaya kaldı! Fenerbahçe, Galatasaray'ı deplasmanda 1-0 yendi

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title