"Güldestan" Dans Gösterisi Seyirciyle Buluşacak

"Güldestan" Dans Gösterisi Seyirciyle Buluşacak

'Güldestan' Dans Gösterisi Seyirciyle Buluşacak
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

"Güldestan" dans gösterisi, Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 11 Ekim günü seyirciyle buluşacak.

"Güldestan" dans gösterisinin, Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 11 Ekim günü seyirciyle buluşacak.

Türk balesinin büyüleyici eserlerinden olan modern dans gösterisi

"Güldestan"da Türk toplumunun kültürel geçmişini bugünün yaşamıyla modern bir şekilde bağdaştırıyor. Arkın Zirek tarafından sahneye konulan, koreografisi Beyhan Murphy'e, müzikleri ise Mercan Dede'ye ait olan eserde göçebe bir toplumun izleri yeniden yaşatılıyor.

Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya, kostüm tasarımı İsmail Dede'ye, ışık tasarımı ise Michael Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu ise Mustafa Eski tarafından yapıldı.

Eserde bayan dansçılarda Esra Taner, Derya Özbakır, Melda Sipahi, Meray Kartal, Gülçin Alpaşar, Bader Baran, Aslı Öğüt, Derya Akyurt, Sevgim Aksoy, Göknur Türkmen, Öykü Akça ve Burcu Bodur, Sinem Ertan Buket Alpdemir ve Seda Manaz sahne alıyor.

Erkek dansçılarda ise Murat Özdemir, Boğaç Özbakır, Tolga Burçak, Kürşat Kılıç, Okan Ünal, Gabriel Gogua, Evren İskender, Aykut Levent Özer, Ali Basmacı, Mert Söylemez, Gökhan Yüksel, Yetkin Şahin, Burak Özbek, Erdem Arslan ve Volkan Sayıner performans sergileyecek.

Muhabir: Süleyman Elçin

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title