Geri Kalanı Da CHP Kapattırmak İstiyor! - Haberler
Haberi Paylaş

Geri Kalanı Da CHP Kapattırmak İstiyor!

Temsilci - Haberler | Güncel
Geri Kalanı Da CHP Kapattırmak İstiyor!

CHP'li Murat Yazar, aynı suçlamalarla yine ŞANMED'i gündeme getirdi. Oysa ŞANMED yetkilileri açıklama yaparak, her hastaya bakacaklarına dair Hipokrat yemini ettiklerini hatırlatmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, yine ŞANMED konusuyla gündemde. Şanlıurfa'da tarım, eğitim, sağlık, işsizlik, turizm, elektrik, alt yapı, ulaşım sorunları ve kapanan hastanelerin açılması için ciddi bir muhalefete o kadar çok ihtiyaç var ki. Ama Şanlıurfa'nın yaşadığı onca talihsizliğe muhalefetsizliği de eklemek gerekiyor. Özel ŞANMED Hastanesi yetkilileri, CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar'ın daha önce yönelttiği iddialara basın toplantısı yaparak tek tek cevap vermişti. Yetkililer, PKK'lı tedavi ettikleri yönündeki iddiaya, her hastaya bakacaklarına dair ettikleri Hipokrat yeminini hatırlatmıştı. CHP'li Yazar, yine aynı iddiaları gündeme getirdi.

YAZAR: ŞANMED'E NEDEN DOKUNULMADI
CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, ŞANMED Hastanesi'nin yasa dışı olarak terörist tedavi ettiğini bir kez daha iddia ederek, bununla ilgili 2 hastane çalışanının cezaevinde yattığını ve 2 doktorun da denetimli serbestlikten dışarıda olduğunu söyledi. Gerekli soruşturmanın da Şanlıurfa Adliyesi'nde devam ettiğini vurgulayan Yazar, "Bunun aksini iddia eden varsa her türlü oturuma davet ediyorum" dedi. Şanlıurfa'da bazı hastanelerin haksız yere SGK tarafından sözleşmesinin feshedildiğini savunan Yazar, "Diğer hastanelerin haksız bir şekilde SGK tarafından sözleşmesi feshedilirken, bu ağır suça rağmen ŞANMED Hastanesine neden dokunulmamıştır? Hastanenin büyük ortaklarından Dr. Ahmet İnan, AKP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olduğu için bu hastaneye göz yumulmuştur. Biz bu hastanede teröristlerin sadece bir kez tedavi edilirken yakalandıklarını biliyoruz, yakalanmayanların da sayısını bilmemekteyiz." dedi.

'BU HASTANEYE NASIL RUHSAT VERİLDİ?'
ŞANMED Hastanesine nasıl ruhsat verildiğine bir anlam veremediklerini de ifade eden Yazar, "Bu hastanenin zaten fiziki yapılışı hastaneye uygun bir yer değildir. Çünkü hastanenin otoparkı bulunmamaktadır, bir hastanenin otoparkı bulunmadığı sürece o hastaneye ruhsat vermek mantık dışıdır. Yönetmeliğe göre; 125 m2'ye bir araç düşmektedir, ŞANMED Hastanesinin 8 bin m2 olduğunu düşünürsek 64 araçlık bir otoparkının bulunması gerekmektedir. Ama maalesef 64 değil de 20 araçlık oto parkı bulunmaktadır, bu nedenle de her gün o bölgede trafik sorunu yaşanmakta ve kavgalar yaşanmaktadır. Tüm bu ilişkilerin altında gizlice Dr. Ahmet İnan'ın çıktığını görüyoruz. Ahmet İnan ile ilgili bugüne kadar hiçbir soruşturma başlatılmamıştır. Bunun altında da yine Ahmet İnan'ın AKP'li olması, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olması ruhsatı almasına neden olmuştur. Bunu Şanlıurfa halkının takdirine bırakıyoruz ve bizleri yalanlayanları her türlü açık oturuma davet ediyorum" şeklinde konuştu. (Kaynak: Gazete İpekyol)

Temsilci - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım