Haberler

Bingöl'de "Öğrenme Şenliği"

Bingöl'de "Öğrenme şenliği"BİNGÖL - 2013 yılında pilot olarak 4 ilde uygulanmaya başlayan öğrenme şenlikleri Bingöl'de ilk kez düzenlendi.

Bingöl'de "Öğrenme şenliği"

BİNGÖL - 2013 yılında pilot olarak 4 ilde uygulanmaya başlayan öğrenme şenlikleri Bingöl'de ilk kez düzenlendi. Şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

Bingöl Valiliği bünyesinde Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde birçok kamu kurum ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Hükümet Konağı bahçesinde öğrenme şenlikleri düzenlendi.İstiklal Marşının okunması ve kurdele kesimiyle başlayan şenlikler, halk oyunları ile devam etti. İlkokul öğrencilerinin sergilediği çuval, kaşıkla yumurta taşıma yarışı ve karate gösterisi katılımcılarca beğeni toplarken, kurum müdürlerince yapılan halat çekme yarışı da renkli görüntüler oluşturdu.

Bingöl Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda eğitim gören kursiyerlerce yapılan el emeği ürünler de stantlarda sergilendi. Ahşap boyama, el işi, yöresel yemekler, çini işlemecilik, kıl testere ve daha birçok ürünün yer aldığı stantları gezen Vali Yavuz Selim Köşger, kursiyerlerden bilgi aldı.

Bingöl için çok önemli bir gün olduğuna dikkat çeken Vali Köşger, "Öğrenme, tedrisat ve bilimin şenliğe dönüştüğü bir ortamdayız. Bingöl'de yaygın eğitimin son eserlerinin sergilendiği bir şenlik havasında, bir eğlenme şeklinde gerçekleştirildiği bir ortamdayız. Ben bugün yapılan faaliyetten çok memnun oldum. Hakikatten eğlenerek öğrenme, yapılan eserlerin ortaya çıkan sonuçlarını görme açısından çok güzel bir ortam. Bunun devamını da getireceğiz. İnsanımızın ne kadar donanımlı, ne kadar iyi eğitilmiş hale getirirsek ülkenin geleceği açısından o kadar önemli olur. Bingöl'ün daha kalkınmış, daha yaşanılabilir bir şehir olması insanımızın iyi eğitilmiş hale gelmesi, donanımlı hale gelmesi çok önemlidir. Bu yaygın eğitim kanalıyla belki eğitim çağı geçmiş insanların eğitime dahil edilmesi ve onların üretgen hale getirilmesi bu tür faaliyetlerle gerçekleştiriliyor. Ben bu etkinlikte emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şenliğe, Vali Köşger'in yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Selahattin Akıncı, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Milli Eğitim Müdürlüğü Genel Haberler

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ortaklarının çiftliğini basıp kıyım yaptılar! Eşeği kestikleri görüntü kahretti

Ortaklarının çiftliğini basıp kıyım yaptılar! Eşeği kestikleri görüntü kahretti

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

İzmir'de 2 kişinin elektrik akımına kapıldığı an! Her şey saniyeler içinde olmuş

İzmir'de 2 kişinin elektrik akımına kapıldığı an! Her şey saniyeler içinde olmuş

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title