Feldkamp: "Yenilgi Acı Verici"

Feldkamp: "Yenilgi Acı Verici"

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Helsingborg Yenilgisinin Kendileri İçin Acı Verici Olduğunu Söyledi.

Feldkamp:

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Helsingborg yenilgisinin kendileri için acı verici olduğunu söyledi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Alman teknik adam, "Bu yenilgi bana çok acı verdi. Bunu içimde hissediyorum. Tam oyunu kontrol ederken goller yedik. Oyunda şanssız olduğumuz konu, yediğimiz tüm gollerde kendi marifetimizin olması" dedi.

Feldkamp, elde edilen sonucun ardından en kolayının oyuncuları suçlamak olacağını da ifade ederek, "Bu benim yaptığım birşey değil. Pazar günkü maçı düşünerek bu konuşmayı kendi aramızda yapacağız. Yarın oyuncularımla geniş bir toplantı yapacağım" diye konuştu.

Gruptaki şanslarının sürmesi için gelecek maçlarda bu kayıpları telafi etmeleri gerektiğini vurgulayan Feldkamp, "Gayet tabii ki kolay bir ortamda değiliz. Bunu bir biçimde telafi etmemiz gerekir" diye konuştu.

Helsingborg Teknik Direktörü Stuart Baxter de Galatasaray karşısında oyunu, taktik kurallarına bağlı olarak oynadıklarını belirterek, görevlerini yaptıklarına inandıklarını söyledi.

"Belki Galatasaraylı oyunculardan birinin hataları olmuş olabilir ama burada önemli olan bizim taktiksel yaklaşımımızdır" diyen Baxter, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

"90 dakika boyunca Galatasaray'ın boşalttığı alanları kullanmasını bildik. Galatasaray'ın ikinci yarıda oyunu çevirebileceğini ve kazanabileceğini biliyorduk. Bu nedenle kontrollü oynamak zorunda kaldık."