Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memur zammı için temmuzu işaret etmesine Memur-Sen'den itiraz: Kamudaki ücret adaletsizliği hemen giderilmelidir

Güncelleme:

Kamu işçisine yüzde 45 zam yapılması memurları ayaklandırdı. Bu gelişme sonrası temmuz ayını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Memurlarımız müsterih olsunlar, onların haklarını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın sözlerine Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan yanıt geldi. Yazılı bir açıklama yayınlayan Yalçın, "Kamudaki ücret adaletsizliği temmuz ayı beklenmeden hemen giderilmelidir" dedi.

Kamu işçisine refah payı dahil yüzde 45 zam yapılması memurların tepkisini çekti. Memurların sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar sonrası "#İşçiyeVarMemuraYok" etiketi Twitter'da TT oldu. Bu gelişme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir açıklama geldi.

ERDOĞAN: MEMURLARIN HAKKINI TESLİM ETMEK BOYNUMUZUN BORCU

Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Memurlarımız müsterih olsunlar, onların haklarını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur. Temmuz ayı için enflasyon farkı ve refah payı esasına dayanan hazırlıklarımız var. Bu konuda yılbaşında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamını getireceğiz. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz, kimseyi gördüğünden geri koymayacağız, tam tersine hep daha ileriye taşıyacağız. Ülkemizin bugüne kadar tüm eksiklerini nasıl biz giderdiysek, inşallah bugünkü sıkıntıları çözmek de bize nasip olacak." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memur zammı için temmuzu işaret etmesine Memur-Sen'den itiraz: Kamudaki ücret adaletsizliği hemen giderilmelidir

MEMUR-SEN'DEN ERDOĞAN'A YANIT

Memur Zammı için temmuz ayını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan yanıt geldi. Yalçın "Kamudaki ücret adaletsizliği temmuz ayı beklenmeden hemen giderilmelidir" dedi.

"ÇALIŞANLAR ARASINDA AYRIMA FIRSAT VERİLMEMELİDİR"

Sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yayınlayan Yalçın şunları söyledi: 2023 ve 2024 yıllarında Kamu İşçilerine uygulanacak zam oranları belli oldu. Kamu görevlilerine Ocak ayında %30 maaş/ücret artışı yapılmıştı. 4 aylık %15,21 oranında enflasyon ve piyasada oluşan gerekçeler dikkate alınarak kamu işçileri için %45 artış yapıldı. Kamu işçileri için geçerli olan sebeplerin başta kamu görevlileri olmak üzere bütün çalışanlar için geçerli olduğu unutulmamalıdır. Verilen kararlarda, çalışanlar arasında ayrım ya da tercih olarak görülmesine fırsat verilmemelidir.

"TALEBİMİZ SEYYANEN ZAMMIN VAKİT KAYBEDEBİLMEDEN YAPILMASI"

Gelinen bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Memurlarımız müsterih olsunlar. Onların hakkını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur.' ifadesi 1 Mayıs'ta alenen ifade ettiğimiz konunun ve sorunun görüldüğünün işaretidir. Kamu görevlilerine temmuz ayında toplu sözleşme artışı, enflasyon farkı ve bunlara ilave olarak Refah Payı verileceği ifade edilmişti. Talebimiz, kayıpların telafisi için temmuz ayı beklenmeden, çalışma hayatında barışı tesis edecek, taban ve tavan arasında açılan makası daraltacak seyyanen zammın vakit kaybedilemeden yapılmasıdır.

"ADALETSİZLİĞİN BİR AN ÖNCE GİDERİLMESİNİ YİNELİYORUZ"

Kamu hizmetinin yerine getirilmesinde asli görev üstlenen, bütün zorlu şartlara rağmen görevini eksiksiz icra eden kamu görevlileri, beklentilerin karşılanmasını, kayıpların giderilmesini beklemektedir. Bu çerçevede Memur-Sen olarak; çalışma barışını bozan, unvanlar arasında uçurumu büyüten bu ücret adaletsizliğinin bir an önce düzeltilmesini tekraren yineliyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memur zammı için temmuzu işaret etmesine Memur-Sen'den itiraz: Kamudaki ücret adaletsizliği hemen giderilmelidir

Mesut Şahin
Haberler.com - Ekonomi

Memur zammı Ali Yalçın Memur Sen Memur Zam Ekonomi Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500

Yorumlar (7)

Bülent Duman:

Ne sabırsız millet olduk, seçim var diye hükümeti zor durumda bırakmayın

13
87
yanıtYanıtla
Hüsamettin Kılkuyruk:

Ali yalçın ilk önce senin giderilmen lazım.

38
0
yanıtYanıtla
Sm57:

Danışıklı dövüş yapılan zam net değil brüte zam yaptılar bunlarda tutuştu üye kaybedeceğim diye yıllardır sesleri çıkmadı bu sendikanın şimdi niye ses yapıyorsun

30
2
yanıtYanıtla
SAMET TEMAS:

şu sendikalardan hala istifa etmeyen memurlara haktır bu. istedikleri gibi at koşturuyorlar. her şey danışıklı dövüşten ibaret. bu resmen bi skandaldır ama kimsede ses yok. bravo valla.

31
0
yanıtYanıtla
ferfer:

hani patates soğan yerdikte bu vatanı kimseye vermezdik ne çabuk kazan kaldırdınız be:)))

13
6
yanıtYanıtla
Ekrem Arslan:

Yazıklar olsun, başka bir şey demiyeceğim.

14
3
yanıtYanıtla
Alperen BOZKURT:

Emin olun Biz Memurlar yapılan haksızlığa Sandıkta Cevap vereceğiz.

6
7
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title