Haberler

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

Güncelleme:

CHP heyetinin dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği 4 saatlik zirvede de gündeme gelen asgari ücret zammıyla ilgili kulis bilgisi Ankara'yı salladı. Hükümetin temmuz ayı için sürpriz bir ara zam kararı alacağı ve asgari ücretin 17.002 TL'den 19.552 TL'ye yükseltileceği iddia edildi.

CHP'nin Hazine ve Maliye gölge bakanı Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyet, dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 4 saat 15 dakikalık bir zirve gerçekleştirmişti.

4 SAATLİK ZİRVEDE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Hayli uzun süren görüşmede Bakan Şimşek'e iletilen 4 ana talepten biri de asgari ücrete temmuz ayında bir ara zam yapılması olmuş ancak Karatepe bu konuda Şimşek'ten olumlu bir geri dönüş alamadıklarını ifade etmişti.

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

KULİSLERİ HAREKETLENDİREN İDDİA

Yaşanan gelişmenin ardından milyonlarca asgari ücretli kara kara düşünmeye başlarken, bugün Ankara kulislerine düşen bir iddia büyük ses getirdi. Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre kulislerde hükümetin sürpriz bir şekilde asgari ücrete ara zam kararı verebileceği belirtildi.

"ZAM ORANI ENFLASYON İLE DOĞRU ORANTILI OLMAYACAK"

Asgari ücrete ara zam kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilebileceği kulislere yansırken bu zam oranının enflasyon ile doğru orantılı olmayacağı vurgulanıyor. 2024 yılının ilk 6 ayında yüzde 25 oranında enflasyon olması beklenirken asgari ücrete ara zammın bu oranda olmayacağı belirtildi.

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

"ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 15 ZAM GELİYOR"

Kulislerde asgari ücrete yüzde 15 oranında bir iyileştirme yapılabileceği konuşuluyor. Bu iddialar gerçekleşirse temmuz ayında yapılacak zam ile asgari ücret 17.002 TL'den 19.552 TL'ye yükseltilecek.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi

Mehmet Şimşek Asgari Ücret Ankara Maliye Zam Finans Politika Ekonomi Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500

Yorumlar (42)

Mutlu Sutcu:

Mehmet şimşek zam ile ilgili hiçbir sinyal vermezken chp li arkadaşlar enflasyonun artması için mücadeleye başladı bile. Zam söylentileri ile birlikte 70 TL olan sivri biberi 100 TL alırız hayırlı olsun chp ye

132
334
yanıtYanıtla
Emre Kırıcı:

Şuanda ayın son haftası akşam yemeği yiyemiyorum sabah kahvaltısı ile geçiriyorum tüm günü maaşa zam olunca belki 1 hafta falan yemi zamlar gelene kadar akşam yemeği yiyebilirim saygılar

yanıt80
yanıt37
CAN Işık:

Gerzk bir yorum gelmiş bile

yanıt77
yanıt20
Zübükzade:

Deveye demişler ki boynun eğri nerem doğru ki demiş Değiştir bu kafayı azizim

yanıt53
yanıt10
Mehmet Kılıç:

şu ciftcilerden çekin pis diliniz kolaysa basitse kendin yetiştir kendin ye

yanıt23
yanıt17
engin çakıcı:

Ekmek arası makarna yemekten hep bunlar. Beyin karbonhidratla çalışmıyor maalesef.

yanıt45
yanıt9
Mehmet Yıldırım:

chp izmirde memurun işçinin maaşıları azaltırken emekliye asgari ücrete zam istiyor sizin belediyeleriniz emekçinin hakkını gasp ediyorken sizin bu söylemleriniz ne kadar gerçekci

yanıt16
yanıt14
İzmarit:

Emre arkadaşımız akşam yemeklerini çırağan dan temin ediyor sanırım.

yanıt4
yanıt2
Mutlu SÜTÇÜ:

yorumlarımın altına yazı yazan üç beş çapulcuya asgari ücret zammı yapın ama alışveriş yaparken aynı zammı elinden alın bu işlemin sonucu sıfır olduğunu görsünler. bu tip insanların aklı zaten sıfıra çalışır. sıfır akılla bu ülke bir yere gelmez. şunu iyi öğrenin hangi ekonomiste sorarsanız sorun maaşa zam enflasyona gebedir. sizler şunu istiyorsanız maaşıma zam olsun cebim para görsün ama hiç bir şeye zam gelmesin rüyalarda buluşursunuz hadi canım.

yanıt10
yanıt7
umut mergen:

bisey geleceği yok gelecek birsey var sadece 1 temmuzda kiralra yüzde 65 kiraci kardeşlerim yandi bende kiraciyim Allah sabir versin cümlemize

84
4
yanıtYanıtla
Tüm 42 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title