Düsseldorf: Almanya'da Bir Hapishanedeki Cinayetin Ardından

Düsseldorf: Almanya'da Bir Hapishanedeki Cinayetin Ardından

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (Nrw) Eyaletinin Siegburg Kenti Hapishanesinde Önceki Gün 20 Yaşındaki Bir Mahkumun Koğuş Arkadaşları Tarafından İşkenceyle Öldürülmesinin Yankıları Sürüyor.

Düsseldorf: Almanya'da Bir Hapishanedeki Cinayetin Ardından

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (NRW) eyaletinin Siegburg kenti hapishanesinde önceki gün 20 yaşındaki bir mahkumun koğuş arkadaşları tarafından işkenceyle öldürülmesinin yankıları sürüyor.

İstifaları istenen Federal Adalet Bakanı Brigitte Zypries ve NRW Eyaleti Adalet Bakanı Roswitha Müler Piepenkötter yaptıkları açıklamalarda, cezaevlerindeki denetimlerin artırılacağını ve dörtlü koğuş sisteminin gözden geçirileceğini söyledi. Görevinden istifa etmeyeceğini açıklayan Piepenkötter, olayda hapishane yönetiminin ihmali olup olmadığının araştırıldığını kaydetti. Eyalet yönetimlerine çağrıda bulunan Federal Adalet Bakanı Zyries ise, hapishane personelinin daha iyi eğitilmesini ve personele daha yüksek maaş verilmesini istedi. Bonn Savcısı Monika Nostadt Ziegenberg da, soruşturma kapsamında ihmal şüphesi doğduğu takdirde gereğinin yapılacağı açıkladı.