Haberi Paylaş

Japonya'da 'suşi şakası' krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltına alındı

Dünya Haberleri

Japonya'da şubat ayında başlayan ve giderek artan hijyenik olmayan şuşi şakaları sebebiyle polis 3 kişiyi gözaltına aldı. Bazı kişilerin döner bantta sunulan suşiyi yalayıp geri koyması, kavanozlara izmarit atması gibi eylemleri nedeniyle kimi restoranlar önlemler alırken, bir kısmı da kapanma kararı alıyor.

Kültürel olarak temizliğin son derece katı kurallarla uygulandığı Japonya'da şubat ayında başlayan ve giderek artan 'suşi terörü' şakaları restoran sektörünü krizin eşiğine getirdi.

Bazı kişilerin self-servis suşi restoranlarında döner bantta sunulan suşiyi yalayıp geri koyması, bir başkasının zencefil turşusu kavanozuna izmarit atması gibi şakaların videoları sosyal medyada viral oldu. Bu tür videoların giderek artması restoranları tedbir almaya götürdü ve bazı döner bant self-servis suşi restoranları ise kapama kararı aldıklarını duyurdu.

Japonya'da 'suşi şakası' krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltında

Kura Sushi restoran zinciri dün bir basın açıklaması yapıp, Aichi Bölge Polisi'nin kendi restoranlarında gerçekleşen şakalara karışan 3 kişiyi gözaltına aldığını ifade etti. Yetkililer, müşterileri için güvene dayalı hizmetlerini baltalayan eylemlerin suç olduğunu vurguladı.

Suşi restoran zinciri Choushimaru ise 3 Mart'ta açıklama yaparak 'döner bant self-servis' hizmetlerini 26 Nisan itibariyle tamamen durduracaklarını ve başka bir suşi siparişi verme yöntemine geçeceklerini kaydetti.

Japonya'da 'suşi şakası' krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltında

Döner bant suşi restoranlarında suşi ürünleri, döner bir bantın üzerinde servis ediliyor ve bant kenarındaki masalara oturan müşteriler dönen suşilerden istediklerini self servis yöntemiyle kendileri alıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Japonya Dünya Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Ercan akdeniz:

Japonlar şöyle Japonlar böyle. adam çiviyi yanlış yere çaktı diye intihar ediyor vay bizde kimse istifa etmiyor da oy başımıza gelenler :)))

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Yalcin Yonsel:

garson arkadaşlara makarna çeeekk.bildiği şeyden yesinler

Cevap Yaz156Yayından Kaldır
Feyzullah Atçı:

Bu yiyecekler zaten caiz değil bizi ilgilendirmez

Cevap Yaz13734Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title