Haberler

İsrail'in soykırım yapmadığını savunuyordu, arkadan gelen "Yalancılar" sesiyle irkildi

Güncelleme:

Uluslararası Adalet Divanı'nda Güney Afrika'nın Refah'taki saldırıların durdurulması talebi aleyhinde sözlü savunma yapan İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Tamar Kaplan Tourgeman'ın "İsrail kendini savunuyor" demesi üzerine devreye giren bir katılımcı, "Yalancılar" diye bağırdı.

İsrail, Hollanda'nın Lahey kentindeki Uluslararası Adalet Divanı'nda Güney Afrika'nın Refah'taki saldırıların durdurulması talebi aleyhinde sözlü savunma yaptı. Bir yetkilinin binlerce masum sivilin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili "İsrail kendini savunuyor" demesi üzerine araya giren katılımcılardan biri "Yalancılar" diyerek çıkıştı.

YARDIM GEÇİŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYORLARMIŞ

İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Tamar Kaplan Tourgeman, yaptığı sözlü savunmada ülkesinin Refah'a tıbbi gereçler ve gıda geçişini engellemediğini savundu. Uluslararası kuruluşların beyanlarının aksine İsrail'in Gazze'ye yardım geçişini kolaylaştırdığını iddia eden İsrailli hukukçu, havadan bırakılan yardımlar ile Güney Kıbrıs deniz koridoru gibi uygulamaların İsrail'in yardım ulaştırılmasında işbirliği yaptığının kanıtları olduğunu söyledi. İsrail'in Gazze'de sivilleri korumak için olağanüstü tedbirler aldığını savunan Tourgeman, "Sivillerin uyarılması, insani yardımlara ilişkin bilgi sağlanması ve mesajlar ile broşürler yardımıyla tahliye rotalarının bildirilmesi bunlar arasında yer almaktadır" açıklamasını yaptı.

İsrail'in soykırım yapmadığını savunuyordu, arkadan gelen 'Yalancılar' sesiyle irkildi

İSRAİL'İN KENDİNİ SAVUNDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunu ve bu hakkın elinden alınmasının düşünülemez olduğunu savunan İsrailli yetkili, yargıçlara seslenerek, "İsrailli rehineler acımasız bir şekilde Refah'ta esir tutulurken, İsrail'in onları kurtaramayacağı iddia edilebilir mi? Hamas, Gazze'yi ayrım gözetmeyen saldırıları için bir saldırı merkezi olarak kullanmaya devam ederken İsrail'in bunlar aleyhinde kendisini savunamayacağı gerçekten iddia edilebilir mi?" diye sordu.

"YALANCILAR" DİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Tourgeman'ın İsrail'in sözlü savunmasını tamamladığı sırada mahkemedeki katılımcılardan biri "Yalancılar" diye bağırarak İsrail heyetini protesto etti. Katılımcılardan birinin "yalancılar" diye bağırdığı sırada canlı olarak yayınlanan anlar yarıda kesilerek mahkemenin logosu ekrana yansıtıldı.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Dışişleri Bakanlığı Adalet Bakanlığı Güney Afrika İsrail İsrail Refah Savaş ve Çatışma Hukuk Dünya Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

500

Yorumlar (54)

JY:

TERORIST HAMAS'IN DEĞIL KENDİNİ KORUMAK İÇİN SAVAŞAN İSRAIL'İN YANINDAYIM.

33
744
yanıtYanıtla
baris yavuz:

70senedir kim işgal altında cagdaş bozuntusu

yanıt38
yanıt4
Murat Celik:

Ben de ikinizi kucaklıyorum

yanıt178
yanıt20
Hasan Demir:

Ikinizi de ust usst uste koymak lazım

yanıt146
yanıt6
Senrey26:

israil terör devletidir.

yanıt69
yanıt3
Bulent Turker:

Ben İbrahim'in öz cocuklarından. Onun tanrısının evlatlarından yani Israil'den yanayım. 3 yıldır muslumanlardan/turklerden her turlu kazıgı yerken ac bırakılmaya calısırken yahudiler destek oldu bana. Kısme kusura bakmasın... Yehova/Tanrı nurunu tamamlayacak.

10
181
yanıtYanıtla
tugrul goksu:

Kardesim bireysel olarak Müslümanin yaptığı yanlış dinin yanlısı olmadığı gibi bir Yahudi den gördüğün iyilik de o devletin politikasını haklı kılmaz. Belki senin durumunda olsam (ki ne olduğunu bilmiyorum) ben de senin gibi düşünürdüm ancak bu zulüm müslüman tarafından yapılsa da emin ol biz yine karşı çıkardık

yanıt77
yanıt7
Sefa:

tuğrul besmele çek la şeytana uyulurmu hiç.

yanıt13
yanıt6
yunus hassa:

Araplarda hz. İbrahimin çocukları ama onu napıcaz?

yanıt25
yanıt7
gökmen yıldırım:

Tuğrul şeytana kardesim denirmi la ??

yanıt7
yanıt3
Tüm 54 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title