Devlet Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa'da

Devlet Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa'da

Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, Bozova ilçesinin Yaylak ve Yaslıca beldelerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa'da
22.04.2011 22:39 | Son Güncelleme: 22.04.2011 22:39

Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, Bozova ilçesinin Yaylak ve Yaslıca beldelerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Çelik, Bozova ilçesindeki temaslarının son bölümünde beraberinde milletvekilleri ve adaylarıyla ilk olarak Yaslıca beldesine gitti.

Burada AK Parti belde teşkilatını ziyaret eden Çelik, kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaparak, partisinin projelerini anlattı.

Partisinin seçim otobüsüyle Yaylak beldesine geçen Faruk Çelik, Belediye Başkanı İbrahim Halil Göçer ve vatandaşlarca karşılandı. Belediye binasında vatandaşlarla sohbet eden Çelik, sorunlarını dinleyerek, bazı konuların çözümü için yetkililere talimat verdi.

-SANATÇI GÖÇER'İN ANNESİNİN BAKANDAN İSTEĞİ

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Yaylak beldesini ziyareti sırasında aynı zamanda sanatçı Ferhat Göçer'in babası olan Belediye Başkanı İbrahim Halil Göçer ile tanışarak, beldenin sorunlarını dinledi.

Toplantıya katılan sanatçı Göçer'in annesi Fatma Göçer de Bakan Çelik'ten beldelerine çöp toplama aracı alınmasını istedi.

Beldenin 5 bin nüfusa sahip olduğunu ve özellikle sıcak havalarda sivrisineğe neden olan çöplerin traktörle toplandığını belirten Fatma Göçer,

"Yaylak beldesinin çok acil çöp toplama aracına ihtiyacı var. Çöpler bir merkezde toplanıyor, sıcak havada koku yapıyor. Büyükşehir belediyesi ile irtibat kurulabilir. ya da sizin kendi imkanlarınızla çözülebilir" dedi.

Bunun üzerine Faruk Çelik, konuyla ilgileneceğini belirtti.

-SU SORUNUNU BAKAN ÇÖZDÜ

Bu arada Bozova'ya bağlı İlme köyünde çiftçilik yapan 60 yaşındaki Cevher Bayram, Bakan Çelik'in beldeye geleceğini öğrenince yanına giderek, sorunlarını iletmek istediğini söyledi.

Atatürk Barajı'nın devreye girmesinin ardından köylerinin yakınından tarımsal sulama kapsamında kanallar aracılığıyla ovalara su taşındığını ifade eden Bayram, 2 kilometre uzaktan geçen suyun köylerine bir türlü ulaştırılmadığını savundu.

Daha önce birkaç kez ilgili yerlere müracaat ettiklerini ancak sonuç alamadığını dile getiren Bayram, "Bu sorunu ancak siz çözebilirsiniz. Bu konuda mağduruz, yardım edin" dedi.

Bunun üzerine AK Parti milletvekilleri Seyit Eyüpoğlu ve Yahya Akman'dan köyle ilgili bilgi alan Faruk Çelik, Cevher Bayram'ı gelecek hafta DSİ 15. Bölge Müdürlüğünde tarımsal sulamayla ilgili yapılacak toplantıya davet edip, yaşadığı sorunun çözülmesi için de danışmanlarına talimat verdi. Bunun üzerine teşekkür eden Cevher Bayram, Bakan Çelik'e sarıldı.

Bazı vatandaşlar, iki yıl önce sel felaketinin yaşandığı beldede yeterli yardımı alamadıklarını kimileri de ulaşım, eğitim ve içme suyu alanında yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Faruk Çelik de beldenin yollarının fiziki olarak "kötü bir durumda olduğunu" belirterek, hem söz konusu yolların hem de diğer konularla ilgileneceğini kaydetti.

Çelik, beldedeki temaslarının ardından partisinin gençlik kolları üyeleriyle polis evinde akşam yemeğinde bir araya geldi. Bakan Çelik, burada da gençlik kolları üyelerine siyasi çalışmalarla ilgili tavsiye ve önerilerde bulundu.

Bakan Faruk Çelik, daha sonra kentte yerel yayın yapan Edessa televizyonun canlı yayın programına katıldı.

- ŞANLIURFA

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title