Beykoz Belediyesi İmar Planlarıyla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Beykoz Belediyesi İmar Planlarıyla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Beykoz Belediyesi imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı Başkan Çelikbilek: "İmarı olmayan, kullanılmayan bir yerin elde durmasının bir değeri yoktur"İSTANBUL - Beykoz Belediyesi, Çavuşbaşı Mahallesi'nde imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Beykoz Belediyesi imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı

Başkan Çelikbilek: "İmarı olmayan, kullanılmayan bir yerin elde durmasının bir değeri yoktur"

İSTANBUL - Beykoz Belediyesi, Çavuşbaşı Mahallesi'nde imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "İmarı olmayan, kullanılmayan bir yerin elde durmasının bir değeri yoktur. Arsanın en büyük arka gücü imardır" dedi.

Beykoz Belediyesi,Çavuşbaşı Mahallesi'nde imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Çavuşbaşı Kasrı'nda gerçekleşen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye yetkilileri, Çavuşbaşı Mahallesi sakinleri katıldı.

Arsa imarları ile ilgili yapılan toplantıda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Burada sizlerle birlikte bulunduğumuz durumları bir gözden geçirmek, bunları nasıl daha ileriye taşıyabiliriz. Sadece biz değil herkes katılsın bu işin içine işimizin çözülmesi için toplandık. Sadece belediye başkanın, arkadaşlarının uğraşı ile çözülecek gibi bana gelmiyor. Bu işi imar ile taçlandırmak isteriz. İmarı olmayan, kullanılmayan bir yerin elde durmasının bir değeri yoktur. Arsanın en büyük arka gücü imardır. Onu sağlayamazsanız istediğiniz kadar büyüklükte arsalarınız olsun o arsanın hiçbir kıymeti yoktur" ifadelerini kullandı.

Başkan Çelikbilek, "Hem Beykoz'un tamamını hem de bu mahallelerin bizim yıllardır hasretle tapu bekleyen tapusunu aldıktan sonra bunun bir işe yaramadığını gören insanların hüsranını bizim gidermemiz gerekiyor. Eğer bunu yapamazsak hem benim için bir sıkıntı olur. Bir iş yapma bitirme anlamında sıkıntı olur. Biz bunu altyapısını uğraştık, sizlerin önüne kadar getirdik. Burada artık bu arsaların imarla taçlandırılması lazım ki vatandaş aldığı bir işin değerinin olduğunu anlasın ve kabul etsin. Bugüne kadar biz Milli Emlak'tan 7 bin yüz otuz iki parsel devre almışız. Bunların hak sahipleri var. 6 bin yüz seksen sekiz hak sahibi olmuş onların da hepsinin satışı yapılmış, verilmiş. Şuana kadar sizin üzerinde oturduğunuz ancak halen daha Milli Emlak'tan alamadığınız 601 parsel arsa daha var. Bunlar da geldiği zaman Milli Emlak'tan alınmış ve devri size tamamlanmış olacak" dedi.

(HB-

Beykoz Belediyesi İmar Planlarıyla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
Beykoz Belediyesi İmar Planlarıyla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
Beykoz Belediyesi İmar Planlarıyla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title