Ben ve Yakınlarım Aldı

Ben ve Yakınlarım Aldı

Pop Müziğin Minik Serçesi Sezen Aksu, Albümü Sadece 50 Adet Satınca Büyük Bir Şok Yaşadı. Üstelik Bu 50 Adet Albümü Kendisi ve Tanıdıkları Almıştı. İşte Aksu'nun Hiç Satmayan Albümünün Ardındaki Büyük Sır.

Ben ve Yakınlarım Aldı

Gençlik dönemlerinde Senden birşey olmaz denilen ünlülerin hikayesi: Unkapanı'nda şirket şirket dolaşan Aksu'nun 1975'te çıkardığı Haydi Şansım adlı 45'liği sadece 50 adet sattı. Aksu o günleri şu sözlerle anlatıyor Moralim çok bozulmuştu çünkü o 50 taneyi ben ve yakınlarım almıştık... Ozan Güven ise şaşı diye konservatuara alınmadı.

Sezen Aksu, bulunduğu noktaya gelene kadar büyük sıkıntılar çekmiş. Lise hayatında kendini iyice müziğe veren Aksu, buna rağmen yüksek öğrenim için Ziraat Fakültesi'ni seçmiş. Aynı yıllarda İzmir Radyosu Sanatçılar Derneği'ne giren Aksu, altı yıl süreyle Türk Sanat Müziği eğitimi almış.
Okulunu bırakıp İzmir'den İstanbul'a gelen ve Unkapanı'nda şirket şirket dolaşan Aksu'nun yüzüne kapılar bir bir kapanmış. Uzun uğraşlardan ve reddedilmelerden sonra mucizenin adı Yeşil Giresunlu olmuş. 1975'e girerken piyasaya çıkan Haydi Şansım adlı 45'liği sadece 50 adet satan Aksu o günleri şu sözlerle anlatıyor: Moralim çok bozulmuştu. Çünkü o 50 adedi de sadece ben ve yakınlarım almıştık.

Kaynak: Gecce