Başbakan Erdoğan, Almanya'daki Yangında Yaralanan Vatandaşları Hastanede Ziyaret Etti

Başbakan Erdoğan, Almanya'daki Yangında Yaralanan Vatandaşları Hastanede Ziyaret Etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Beraberindeki Heyet, Almanya'daki Yangında Yaralanan Türk Vatandaşlarını Tedavi Gördükleri Hastanede Ziyaret Etti. Başbakan Erdoğan, Türkiye'deki Eşini Almanya'ya Getirmesi İçin Kendisinden Yardım İsteyen Yaralı Nasire Demir İçin Almanya Federal Hükümeti'nin Uyum ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Maria Böhmer'den Söz Aldı.

Başbakan Erdoğan, Almanya'daki Yangında Yaralanan Vatandaşları Hastanede Ziyaret Etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, Almanya'daki yangında yaralanan Türk vatandaşlarını tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Başbakan Erdoğan, Türkiye'deki eşini Almanya'ya getirmesi için kendisinden yardım isteyen yaralı Nasire Demir için Almanya Federal Hükümeti'nin Uyum ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Maria Böhmer'den söz aldı.

Almanya'daki yangında yaralanan Türk vatandaşlarını tedavi gördükleri Ludwigshafen Kliniği'nde ziyaret eden Başbakan Erdoğan, hastane önünde toplanan kalabalık tarafından sevgi seliyle karşılandı. Hastanenin önünde toplanan vatandaşlar, Başbakan Erdoğan'ı "Türkiye seninle gurur duyuyor" tezahüratları ile karşıladı. Erdoğan, hastanenin 3. ve 4. katlarında yatan 10 kişilik Türk aileyi tek tek ziyaret etti ve yaralıların durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. Yaralılardan Nasire Demir Erdoğan'dan, 4 ay önce

evlendiği eşini Almanya'ya getirtmesini istedi. Erdoğan'a seslenen Demir, "Sayın Maria Böhmer'de buradayken, kendisine söyler misiniz? Lütfen eşimi Almanya'ya getirmeme yardımcı olsun" dedi. Başbakan da yanında bulunan Böhmer'e dönerek, "Bu vatandaşımızın istediğini yerine getirin" diyerek kendisinden yardım sözü aldı. Daha sonra Böhmer Erdoğan'a dönerek, "Sayın Başbakan endişeniz olmasın. En kısa süre içerisinde Nasire'nin eşini Almanya'ya getirteceğim. Bunu size ben garanti ediyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan, ziyaretin ardından hastaneden ayrılırken de yüzlerce kişinin sevgi gösterileriyle karşılaştı. Yüzlerce vatandaş, Erdoğan'la resim çektirmek ve kendisinden imza almak için yarıştı. Başbakan Erdoğan'a ziyareti esnasında eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Danışmanı Cüneyt Zapsu, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Mahmet Ali İrtemçelik ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da eşlik etti.

Bu arada, yaralılarla ilgilenen Türk doktor Gazi Keskin, yaralıların durumunun iyi olduğunu ve tedavilerine devam edildiğini söyledi.

(OS-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA