'Ban Ki-Mun, Türkiye'nin Endişelerini Anlamakta'

'Ban Ki-Mun, Türkiye'nin Endişelerini Anlamakta'

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un Türkiye'ye Karşı Terör Saldırıları Karşısında 'Türkiye'nin Endişelerini Anladığı ve Iraklı Yetkilileri Ellerinden Geleni Yapmaya Zorlamaya Devam Ettiği' Belirtildi.

'Ban Ki-Mun, Türkiye'nin Endişelerini Anlamakta'

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Türkiye'ye karşı artan terör saldırıları karşısında ''Türkiye'nin ulusal güvenlik endişelerini tamamen anladığı ve Iraklı yetkilileri bu konuda ellerinden geleni yapmaya zorlamaya devam ettiği'' belirtildi.

BM Sözcüsü Michelle Montas tarafından daha önceden sorulan bir soruya istinaden bugün yapılan açıklamada, ''Genel Sekreter Ban, Türkiye'nin ulusal güvenlik endişelerini tamamen anlamaktadır. Bu kapsamda GenelSekreter, Iraklı yetkililerin Irak topraklarını Türkiye'ye karşı sınır ötesi saldırılar düzenlemekte kullanan silahlı grupları durdurmak için mümkün olan her şeyi yapmaları konusunda zorlamaya devam etmektedir'' denildi.

Açıklamada ayrıca Genel Sekreter Ban'ın ''Türkiye'ye, bölgede zaten gergin olan durumu daha da alevlendirecek herhangi bir harekete girmemesi konusunda yaptığı çağrıları yinelediği'' de belirtildi.