AVRUPA UZAY AJANSI HABERLERİ

Avrupa Uzay Ajansı Haberleri

Avrupa Uzay Ajansı haber, Avrupa Uzay Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Uzay Ajansı - 9.10.2018
Hubble, Denge Çarkı Problemi Nedeniyle Güvenli Moda Alındı
NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 21.9.2018
Maddenin Saniyede 100 Bin Kilometre Hızda Kara Deliğin İçine Düştüğü Gözlendi
ScienceDaily'nin haberine göre, Leicester Üniversitesinden Profesör Ken Pounds liderliğindeki gök bilimciler, Avrupa Uzay Ajansı'nın X-ışını gözlemevi XMM-Newton'un verilerini kullanarak, ilk kez maddenin, ışık hızının yüzde 30'una tekabül eden saniyede 100 kilometre hızda kara deliğin içine çekildiğini gözledi.
Avrupa Uzay Ajansı - 10.9.2018
Japon Kargo Mekiğine Tayfun Engeli
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı, Rusya Federal Uzay Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı ve JAXA'nın ortak işlettiği Uluslararası Uzay İstasyonu'nda uzay araştırmaları ve temel bilim deneyleri yürütülüyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 1.9.2018
Büyükçekmece Tepecikspor - Tire 1922 Spor: 1-2
STAT: Tepecik Şenol Güneş StadyumuHAKEMLER: Sercan Murat Gündüzler (xx), Fatih Pazı (xx), Yunus Doğan (xx)BÜYÜKÇEKMECE TEPECİK SPOR: İbrahim (xx) - Eray (xx), Onur (xx), Bülent (xx), Hakan (xx) (DK. 70 Hakan Esa (x)), Yusuf (xx), Sami (xx), Mutlu (xx) (DK.
Avrupa Uzay Ajansı - 16.8.2018
Hubble'ın Galaksi Panaroması
NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 8.8.2018
44 Yeni Öte-gezegen Keşfedildi
Science Daily internet sitesinde yer alan habere göre, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Kepler Teleskobu ile Avrupa Uzay Ajansının (ESA) Gia Teleskobu'nun yaptığı gözlemler sayesinde bilim adamları, Güneş Sistemi dışındaki 44 yeni öte-gezegenin varlığını doğruladı.
Avrupa Uzay Ajansı - 6.8.2018
Spacex ile Boeing'in İnsanlı Uzay Uçuşlarına Gelecek Yıl Başlanacak
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi olan ISS'de farklı ülkelerin astronotlarından oluşan 6 kişilik mürettebat dönüşümlü olarak görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 3.8.2018
Nasa İlk Ticari İnsanlı Uzay Uçuşlarının Astronot Kadrosunu Açıkladı
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi olan ISS'de farklı ülkelerin astronotlarından oluşan 6 kişilik mürettebat devridaim halinde görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 1.8.2018
Antartika'da Gizli Dağlar ve Vadiler Keşfedildi
Avrupa Uzay Ajansının (ESA) Polar GAP Projesi kapsamında çalışmalar yürüten uluslararası araştırma ekibi, havadan yaptıkları yeraltı radar ölçümlerinde Antartika'nın batısında buz örtüsü altında kuzey-güney yönlü sıradağların ayırdığı 3 büyük buzul vadisinin varlığını tespit etti.
Avrupa Uzay Ajansı - 1.8.2018
Hubble, Samanyolu'nun "Ablasını" Görüntüledi
NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 10.7.2018
Airbus, Mars'a Gidip Dünya'ya Örnek Gönderecek Gezginci Araç Yapacak
Digital Trends ve engadget'ın haberlerine göre, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), yapım aşamasındaki keşif aracı Mars 2020 tarafından toplanacak örnekleri alıp Dünya'ya gönderme kapasitesine sahip bir gezginci tasarlaması için Airbus ile 5,3 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.
Avrupa Uzay Ajansı - 9.7.2018
Ay'a Dünya Yörüngesinden Bakış
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi olan ISS'de farklı ülkelerin astronotlarından oluşan 6 kişilik mürettebat görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 29.6.2018
Spacex'in Kargo Kapsülü Uzaya Fırlatıldı
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı iş birliğiyle bilimsel çalışmalar yürütülüyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 25.6.2018
Göktaşı Umut Kapısı Oldu"
Sosyal medyada satılan göktaşları Ozan Ünsalan, sosyal medyada göktaşı satış ilanları bulunduğuna ve ilanlarda "raporlu göktaşı" gibi ifadelerin yer aldığına dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her mıknatıs tutan taş, göktaşı değildir. Ben bulduğum bir taşı analizler yapan kuruma gönderirim, onlar da bir para karşılığında bunun içerisinde şu elementler ve bu mineraller var diyebilir fakat 'göktaşıdır' diyemez. Bunun için konuda yetkin olmaları gerekir. Boşuna analiz yapılmasın, bu başlı başına bir çalışma alanı. Bir taş örneğinin göktaşı olup olmadığını belirlemek için analiz yapılmaz, NASA, Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) da dahil hiçbir zaman böyle yapmazlar.
Avrupa Uzay Ajansı - 13.6.2018
Antartika'daki Erime Alarm Seviyesinde
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile çalışan 88 bilim adamının yaptığı araştırmada, çeyrek yüzyılda kıtanın eriyen buz tabakasının, Teksas kadar bir alanı 4 metre derinlikte suyla kaplayacak miktarda olduğu hesap edildi.
Avrupa Uzay Ajansı - 6.6.2018
Kazakistan'da Soyuz Ms-09 Kapsülü Uzaya Fırlatıldı
Rusya Uzay Ajansı Roskosmos'tan yapılan açıklamada, kozmonot Sergey Prokopyev, Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) astronotu Serena Auñón-Chancellor ve Avrupa Uzay Ajansından (ESA) astronot Alexander Gerst'in içinde bulunduğu uzay aracı Soyuz MS-09 yerel saatle 17.
Avrupa Uzay Ajansı - 28.5.2018
Plüton'un Oluşumuna Dair Yeni Teori
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) New Horizons ve Avrupa Uzay Ajansının (ESA) Rosetta keşif uydularının bulgularından hareket eden ABD'nin Southwest Araştırma Enstitüsü bilim adamları, Plüton'un, Güneş Sistemi'nin dış çeperindeki kuyruklu yıldızların ve asteroidin birleşmesiyle oluşmuş olabileceğini ileri sürdü.
Avrupa Uzay Ajansı - 10.5.2018
Kanada Üzerinde Dolunay
NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansının ortak projesi olan ISS'de farklı ülkelerin astronotlarından oluşan 6 kişilik mürettebat görev yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 7.4.2018
Dörtyol'da Mehmetçik'e Saygı Yürüyüşü
Edebiyat ve Sanatçılar Derneği (ESAS-DER) ile Edebiyat ve Sanat Akademisi (ESA) üyeleri, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Mehmetçik'e saygı yürüyüşü yaptı.
Avrupa Uzay Ajansı - 5.4.2018
2. Türk Dünyası" Şiir Yarışması
Edebiyat ve Sanatçılar Derneği (ESAS-DER) ile Edebiyat ve Sanat Akademisi (ESA) tarafından düzenlenen "2. Türk Dünyası" şiir yarışmasının ödülleri Hatay'ın Dörtyol ilçesinde verilecek.
Avrupa Uzay Ajansı - 3.4.2018
Spacex Kargo Kapsülü Uzaya Fırlatıldı
Uluslararası Uzay İstasyonunda NASA, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı işbirliğiyle bilimsel çalışmalar yürütülüyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 2.4.2018
Hubble Teleskobu En Uzak Yıldız Gözlemini Yaptı
NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Avrupa Uzay Ajansı - 24.3.2018
Büyükçekmece Tepecik Spor - Tekirdağspor: 1 - 3
Gökhan HEBEPÇİ - İSTANBUL / DHASTAT: Tepecik Şenol Güneş StadıHAKEMLER: Sercan Murat Gündüzler (xx), Fatih Pazı (xx), Çağlar Öztürk (xx)BÜYÜKÇEKMECE TEPECİK SPOR: İbrahim Karaca (x), Eray Açıkgöz (x), Caner Bulut (x), Onur Demir (x), Emrah Yollu (x), Yılmaz Lüle (x)(Dk 63 Deniz Yanılmaz (x),...
Avrupa Uzay Ajansı - 15.3.2018
Bilim İnsanları Stephen Hawking'in Yasını Tutuyor
Fizik profesörü Stephen Hawking'in aramızdan ayrılmasının ardından Euronews muhabiri Jeremy Wilks Avrupa Uzay Ajansı'na giderek bilim insanlarıyla görüştü.
Avrupa Uzay Ajansı - 9.2.2018
Esad Rejimi Abd'nin Savaş Suçu İşlediğini İddia Etti
Suriye hükümeti Koalisyon Güçleri tarafından Deyrizor'a düzenlenen hava saldırılarını savaş suçu olarak nitelendirdi.
Avrupa Uzay Ajansı - 17.1.2018
Hubble, 3 Katrilyon Güneş Kütlesinde Galaksi Kümesini Görüntüledi
NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü ile ortaklaşa geliştirdiği Hubble Uzay Teleskobu, 1990'dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Uzay Ajansı Haberleri | Avrupa Uzay Ajansı Haber - Haberler - Sayfa 6 - Avrupa Uzay Ajansı haberleri, son dakika avrupa uzay ajansı haber ve gelişmeleri burada. Soyuz Ms 09 Dünya'ya Döndü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 23:59:59. #1.15#
title