Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler

Keçiören Belediyesi'nce Çubuk İlçesi'ne bağlı İmam Hüseyin Köyü'nün yolunun greyder gönderilerek düzeltilmesi, AK Parti'de krize neden oldu.

Keçiören Belediyesi'nce Çubuk İlçesi'ne bağlı İmam Hüseyin Köyü'nün yolunun greyder gönderilerek düzeltilmesi, AK Parti'de krize neden oldu.

AK Partili Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca, kendisinin bilgisi dışında, MHP Çubuk İlçe Başkanı'nın girişimiyle Keçiören Belediyesi'nce gönderilen greyderle köy yolu açılmasının, "AK Partililer'in açmadığı yolu MHP'liler açtırıyor" izleniminin oluşmasına neden olduğunu bildirdi. Çubuk Belediye Başkanı Tuğluca'nın bu nedenle Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'a şikayet etmesi parti içinde yeni bir gerginliği gündeme getirdi.

Tuğluca, MHP Çubuk İlçe Başkanı ve MHP'li eski Çubuk Belediye Başkanı Mustafa Gökmen'in ricası üzerine Altınok'un köylere greyder göndererek yollar açtığını, bunun da kendisini zor durumda bıraktığını söyledi. Gökçek ve Kapusuz'a şikayetini ileten Tuğluca, "Seçmenlerim karşısında zor durumda kalıyorum. Başkanın açmadığı yolu MHP'liler açtırıyor gibi bir izlenim oluşuyor o köylerde" dedi.

Tuğluca daha sonra Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri göndererek köy yollarındaki Keçiören Belediyesi'ne ait araçların çalışmalarını durdurttu. İHA muhabirine açıklamada bulunan Adem Tuğluca, olayı doğrulayarak, "Ekiplerimizi gönderdik ve çalışmaları durdurttuk. Çünkü o köyler bize bağlı ve hizmeti biz götüreceğiz. Konuyu da parti büyüklerimize bildirdim" diye konuştu.

MHP Çubuk İlçe Başkanı Mustafa Gökmen ise yol çalışmasının sürdüğü İmam Hüseyin Köyü muhtarının Keçiören Belediyesi'ne ücret ödeyerek karşılığında araç yardımı aldığını öne sürdü. Gökmen, İmam Hüseyin Köyü'nü ziyaret ettiğini de doğrulayarak, "Ancak, bu ziyaretim sırasında Keçiören Belediyesi'nin çalışmasından haber dar değildim ve Çubuk Belediyesi zabıta ekiplerini de yol çalışmalarını durdururken gördüm" dedi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title