Ankara Amatör Süper Lig ve 1. Amatör Küme Fikstürü Çekildi
Haberler » Yerel » Haber

Ankara Amatör Süper Lig ve 1. Amatör Küme Fikstürü Çekildi

Ankara Amatör Süper Lig ve 1

Ankara Amatör Süper Lig ve 1. Amatör Küme Fikstürü Çekildi

Ankara Amatör Süper Lig ve 1. Amatör Küme'de 2010-2011 futbol sezonu fikstürü çekildi.

Gölbaşı ilçesindeki Akalın Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen fikstür çekimine Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Ar, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Hakem Atama Komisyonu Başkanı Seyfi Gözaydın, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Yıldız, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ankara Şubesi Temsilcisi Hameş Şentürk, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Zeki Atlı ile kulüp temsilcileri katıldı.

Hüseyin Ar, 2010-2011 futbol sezonunun 2 Ekim'de başlayacağını belirterek, şunları söyledi:

'Sayın valimiz amatör spora destek vereceğini vaat etti. Dünyada en güzel yatırım, insana yapılan yatırımdır, bu da spordur. Bölgesel amatör lig bizi yakından ilgilendiriyor. Futbol Federasyonu üyeleri uygulamayı bize tebliğ ettiler. Biz de sizlerin desteğiyle bu işlemleri gerçekleştireceğiz. Biliyorsunuz Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun 30. yıl kuruluşu vardı. Bu sene birçok etkinlikler yapıyoruz. 30. Yıl Kupası için turnuva düzenleyeceğiz.'

Daha sonra 2010-2011 sezonu Ankara Amatör Süper Lig ve 1. Amatör Küme'nin fikstürü çekildi. Süper Lig'de 14 takım, 1. Amatör Küme'de ise 9'ar takımın yer alacağı 5 grupta 45 takım mücadele edecek.

(BT-HD-SSG) - ANKARA