Akşener: "Bizim Açımızdan Telaşlanacak Bir Durum Yok"

Akşener: "Bizim Açımızdan Telaşlanacak Bir Durum Yok"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Bahçeli'nin 26 Ağustos'la ilgili seçim talebini hep beraber duyduk. Şimdi eminin herkesin kafasında 'İYİ Parti ne düşünüyordur?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Bahçeli'nin 26 Ağustos'la ilgili seçim talebini hep beraber duyduk. Şimdi eminin herkesin kafasında 'İYİ Parti ne düşünüyordur?' diye bir soru vardır. Bizim açımızdan telaşlanacak bir durum yoktur." dedi.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında dile getirdiği erken seçim konusuna değinerek, şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli'nin 26 Ağustos'la ilgili seçim talebini hep beraber duyduk. Şimdi eminin herkesin kafasında 'İYİ Parti ne düşünüyordur?' diye bir soru vardır. Bizim açımızdan telaşlanacak bir durum yoktur. Biz zaten, ağır bir karartma uygulanan ve bütün toplantılarda, İYİ Parti'nin konuşulduğu televizyon programlarında ama bizim arkadaşlarımızın yer almadığı bir süreci aşa aşa bugünlere geldik. Tekraren söylüyorum; erken seçim, zamanında seçim, şu seçim, bu seçim bizim açımızdan telaşlanacak ve problem olacak herhangi bir durum yoktur. Sarayın büyük ve küçük ortağı neye karar verecekler hep beraber göreceğiz. İYİ Parti için bu konuda bir sorun yoktur."

Huzur, güven iklimine ihtiyaç olduğunu, ekonomik kriz bekleyenlerin oranının yüzde 70'i bulduğunu savunan Akşener, "Türkiye'nin yüzde 82'si geçmis¸i özlüyor. Neden özlenir geçmis¸?? Önün kapalıysa, gelecek ıs¸ık vermiyorsa, yarından umudun yoksa, yüzler asıksa,? her s¸ey dünden kötüye gidiyorsa,? dogˆal olarak geçmis¸ özlenir.?" dedi.

Akşener, "Bu tabloda, metal yorgunlugˆuna çare arayan hükümete? Afrin bile bir çare olamamıs¸. Çünkü, anamız babamız, çocugˆumuz, gencimiz, yas¸lımız, is¸çimiz, çiftçimiz, memurumuz, esnafımız, emeklimiz, hepimiz, krizden krize kos¸maktan, gerim gerim gerilmekten, bıktık usandık." dedi.

Türkiye'de artık siyasi iklimin yenilenmesi, yeni sözler ve yeni yüzlerin olması için yola çıktıklarını dile getiren Meral Akşener, "Cumhur İttifakı"na ilişkin şunları söyledi:

"I·YI· Parti'nin keyfinizi nasıl bozdugˆunu milletimiz bilsin.? O aras¸tırmalarda I·YI· Parti'nin gelis¸ini görüyorsunuz. I·ttifak telas¸ına düs¸üyorsunuz. Bu öyle bir telas¸ ki merak ediyorum, acaba yeni ittifak teklifi yaptıklarınıza da 'Ne istiyorsanız verelim' diyor musunuz? Bu sözde milli ve yerli ittifakları gönderelim artık, Türkiye'mizi yenileyelim artık. ?I·htiyacımız olan s¸ey, mevcut yapıyı yenilemek, hızlandırmak, güçlendirmektir. Yeni bir siyaset, yeni bir siyaset dili olsun. I·ncitmeyen, kırmayan, bagˆırmayan, ötekiles¸tirmeyen 'ben-ben' degˆil, 'biz-biz' diyen bir dil olsun.?"

Kaynak: AA