ABD Başkanı George W. Bush:

ABD Başkanı George W. Bush:

ABD Başkanı George W. Bush, Filistinliler'in Önemli Bir Seçimle Karşı Karşıya Olduklarını ve Hamas'la Birlik Olup Filistin Devletinin Kurulabilmesi İçin Çalışmaları Gerektiğini Söyledi.

ABD Başkanı George W. Bush:

ABD Başkanı George W. Bush, Filistinliler'in önemli bir seçimle karşı karşıya olduklarını ve Hamas'la birlik olup Filistin devletinin kurulabilmesi için çalışmaları gerektiğini söyledi.

Beyaz Saray'da bir konuşma yapan ABD Başkanı Bush, Filistinliler'in önemli bir seçimle karşı karşıya olduklarını söyledi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın desteklenmesi gerektiğini ifade eden Bush, "Filistinliler saygınlıklarını kazanmalı, gelecekleri ve kendi devletlerini kurmak için Abbas'a destek vermeliler" diye konuştu. Bush, Hamas'ın şiddetten vazgeçmesi, İsrail'i ve yasal Filistin Hükümeti'ni tanıması gerektiğini söyledi. "Terörle Filistin devleti kurulamaz" diyen Bush, Hamas'a, "Gazze'den

İsrail'e yapılan saldırıları durdurmalısınız. Meşru Filistin Hükümeti'ni ve İsrail'i tanımayı kabul etmelisiniz. Gazze'ye yardım ulaştırılmasını onaylamalı ve silahlarınızı bırakmalısınız" mesajı gönderdi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)