Zıco: "Bizim İçin Güzel Bir Galibiyet Oldu"

Zıco: "Bizim İçin Güzel Bir Galibiyet Oldu"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Gaziantepspor Karşısında Futbolcularının, Yapmaları Gereken Her Şeyi Yaparak Güzel Bir Galibiyet Elde Ettiklerini Söyledi.

Zıco:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Gaziantepspor karşısında futbolcularının, yapmaları gereken her şeyi yaparak güzel bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, kendileri için güzel bir maç olduğunu belirterek, ''Özellikle ikinci yarıda takımın verimliliği arttı ve goller geldi. Rakibimiz bugün neden ligde 5. sırada olduğunu gösterdi. Çok iyi alan kapatan, iyi markaj yapan bir takım. Onların eksik yanlarından yararlanmayı bildik. Futbolcularım yapmaları gereken her şeyi yaptı'' diye konuştu.

Brezilyalı çalıştırıcı, maçta Fenerbahçe'nin attığı 3 golün hazırlayıcılığını yapan kaptan Ümit'in, yedek kalan oyuncuların her an hazır olmaları açısından çok iyi bir örnek sergilediğini kaydetti.

Bu yöndeki bir soruyu yanıtlayan Zico, Ümit'e övgüde bulunarak şöyle konuştu:

''Kaptanımız çok iyi bir örnek oldu. Grup içinde çekişmenin güzel olduğunu gösterdi. 3 golü o hazırladı. Bize, bu takımda oynamaya hazır olduğunu gösterdi. Ben hak edene formayı veririm. Uğur da şu ana kadar hak etmişti. Sakatlandı çıktı. Bu durumdan kazanan ben değilim, bu durumdan kazanan kesinlikle Fenerbahçe olacaktır.''

Uğur'un, dizinin üstüne aldığı darbeden dolayı kasında kanama olduğunu belirten Zico, durumunun çok ciddi olmadığını ifade etti.

Zico, son haftalardaki çıkışlarını sistem değişikliğine bağlamamak gerektiğini ifade etti.

Her sistemde oynayan ve maçı kazananın futbolcular olduğunu kaydeden Brezilyalı teknik adam, ''Bu çıkışı doğrudan sisteme bağlayamazsınız. Oynayan ve kazanan, futbolculardır. Aslında bunun sinyallerini Ankaraspor maçında vermiştik. Zamanla ben de futbolcularımı daha iyi tanıyorum. Onların hangi şekilde takıma katkıları olacağını daha iyi görmeye başladığım ve futbolcular üst düzey performans ortaya koymaya başladıkları zaman işler daha da kolay oluyor.'' şeklinde konuştu.

Alex'in, attığı gollerin yanı sıra gol pasları veren özel bir futbolcu olduğunu vurgulayan Zico, sözlerini şöyle tamamladı:

''Alex özel bir futbolcu. Goller atan ve asist yapan bir oyuncu. Oyun içinde çok fazla geriye dönük savaşma görevi verildiğinde, onun verimliliğini almış olursunuz. Onun asıl yapması gereken gol atmak ve asist yapmak. Bu özelliğini ortaya çıkarmanız gerekir. Özelliği olmayan görevleri onun üzerine yüklersek verimliliğini almış oluruz.''

Gaziantepspor Teknik Direktörü Walter Zenga da Fenerbahçe karşısında yaptıkları bireysel hataların sonucu belirlediğini söyledi.

Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısına, ''4-1'den sonra maçın değerlendirmesi biraz ilginçtir'' şeklinde sözlerle başlayan Zenga, şöyle konuştu:

''Bireysel olarak çok büyük hatalar yaptık. Bunlar maçın sonucunu belirledi. Yediğimiz 3 gol bireysel hatalardan geldi. Hele ikinci yarının başında yediğimiz gol, bizi zorluk içine soktu. Bu golü çıkartmak için daha da zorlandık. Tabii ki haklı olarak Fenerbahçe galip geldi. 3-1'den sonra Fenerbahçe için maçın sonunu getirmek çok kolay oldu.''

Kaynak: AA